Dr. Yasin Duran

Dr. Yasin Duran

Mail: yduran@teknikelektrik.com

Yer Bordo Gök Mavi Olsun Artık

Yer Bordo Gök Mavi Olsun Artık

Süper ligin 33 haftası geçti Trabzonspor en yakın rakibi Fenerbahçe’den 11 puan önde, çok avantajlı bir şekilde şampiyonluğa adım adım yaklaşıyor. Ancak yine stres başladı. 5 hafta önce 20 puan önde iken son 5 haftada 9 puan kaybederek gelinen 34. Hafta taraftarı da strese sokmaya başladı. Elbette puan kayıpları olacak, her maçı kazanmak diye bir garanti yok ama öyle bir stres başladık ki herkesin yendiği takımları dahi yenememeye başladık, sonu şampiyonluk olsun inşallah. Ligin bitmesine 5 hafta kaldı şampiyonluğu matematiksel olarak garantilemek için 4 puana ihtiyacımız kaldı ya da rakiplerin 4 puan kaybetmesi gerekiyor. Takımda taraftarda bir an önce matematiksel olarak şampiyonluğu ilan edip rahatlamak istiyor. Kalan 5 haftada elbette 4 puanı alabilecek güçteyiz ancak her hafta puan kaybı yaşamak, Fenerbahçe’nin ise galibiyet serisi yakalaması herkesi tedirgin ediyor. Bir an önce bir galibiyet alıp herkesin rahatlaması gerekiyor.

Bu hafta rakip Adana Demirspor, iyi bir takım, kaliteli ayaklara sahip, kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir takım, üstelik maç Adana’da oynanacak. Son haftalardaki puan kayıplarında eksik oyuncular olması bir etken ancak ligde açık ara lider olan takımın eksikleri kabul edilmeyecek bir bahane olur. Bence en önemli eksik sahada defans ile forvetler arasındaki mesafenin uzamış olması, maçları izlediğimde bu mesafenin 45-60 metre arasında olduğunu görüyorum, bu durumda bloklar arası mesafe açılıyor ve oyuncuların yardımlaşması ve bir alanda çoğalması mümkün olmuyor. Abdullah hocanın bu sorunu çözmesi gerekiyor. Adana Demirspor maçında da defans ile forvet arasındaki mesafe 30 metreye düşmesi gerekiyor aksi takdirde bu hafta da puan kaybı yaşarız. 4 puanı her halükarda alırız ancak 38 yıldır kutlayamadığımız şampiyonluğu bir an önce kutlama arzusu bu işin bir an önce bitmesi gerektiğini gösteriyor. 

Hamsik, Hugo’nun takıma dönmesi takımın eski gücüne kavuşacağını gösteriyor. Ancak Bakasets’ın hala form yakalayamamış olması oyun gücünü etkiliyor. Karagümrük maçında iyi sinyaller vermesi önümüzdeki haftalar için umut vaad ediyor. Hamsik ve Hugo yine eskisi gibi, nazar değmez inşallah. 

Adana Demirspor ve Antalya takımlarının güçlerini biliyor ve saygı duyuyoruz ancak bloklar arası mesafeyi 30 metreye düşürebilirsek maçlarını alabilecek güçteyiz. Adana Demirspor maçında Vargas’a ve Antalya maçında ise Fernando’ya yakın markaj gerekiyor. Bu oyuncala etkili bir markaj rakiplerin oyun gücünü % 50 düşürecektir, bu da bize galibiyet için yeterli olacaktır. 

Bu yazımız yayımlanana kadar 2 hafta daha oynanmış olacak, muhtemelen o zaman şampiyonluğu yakalamış olacağız… Haydi, rastgele, sandıklardan Trabzonspor bayrakları çıksın, Türkiye bordo-mavi renklerle coşkuyu yaşasın…
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar