Dr. Yasin Duran

Dr. Yasin Duran

Mail: yduran@teknikelektrik.com

TFF-MHK ve Hakemlerin Rezilliği

2020-21 sezonu TFF, MHK ve hakemlerin tüm rezilliği ile birlikte bitti. Her biten sezon gibi yine bu sezonun bitişi Türk futbolunun rezilliğine biraz daha katkı sağladı. Türkiye’de futbolu yönettiğini sanan, futbol izleyicisini aptal yerine koyan bu güruh sezon boyunca yine futbolun içine edecek kadar saçma ve taraflı karar vererek üzerine düşen rezilliği yine yaptılar ve bizleri şaşırtmadılar. O kadar reziller ki artık aymazlık derecesine ulaşmış, yaptıkları danışıklı işlere kılıf bile bulmaya gerek duymuyorlar. Hakemler ligin her haftasında özellikle 3 İstanbul takımı lehine sayısız yanlış karara imza attılar. Bu yanlış kararların bir kısmı yeteneksizlikleri nedeni ile hata sonucu oluyor çünkü bu eyyamcılar hakemliği bilmiyorlar. Ne kuraldan ne de futboldan haberleri var. Hata dışında da körlerin dahi görebileceği pozisyonları görmemeye çalışarak VAR’a rağmen birilerinin lehine düdük çalmak için ellerinden geleni yaptılar. Bazen bu yeteneksiz hakemler yüzünden maçı oynayarak kazanmayı hak eden takımın lehine yanlış karar vererek hak eden takımın galibiyetine bile gölge düşürecek kadar yeteneksiz ve zavallı bu hakemler. B unun sebeplerinden birisi yeteneksizlikleri, bir diğeri TFF-MHK’nın onlara verdiği direktifler bir diğeri ise bu hakemlerin gönüllerinde tuttukları takıma göre karar vermeleridir. Kesinlikle tarafsız davranmıyorlar. Bu nedenle de Türkiye süper lig şampiyonunu sahada oynanan oyun değil, TFF-MHK ve hakemler belirliyorlar. Ligin devre arasında 14 yabancı ile oynana ligimizde TFF denen onun bunun kuklaları Corona pandemisini bahane ederek yabancı sayısını bazı takımların isteği ile 16 ya çıkardı, bu nasıl bir ahlaksızlıktır, artık milleti iyice aptal yerine koyuyor bu şerefi sorgulanacak güruh. Bre ahlaksızlar Corona nedeniyle oyuncu eksikliği oluyorsa, 2 tane daha yabancı yerine genç takımdan 2 tane daha futbolcu alabilirsiniz desenize, zaten bu sözde büyük takımlar milletin milyon dolarlarını mirasyedi gibi harcayarak ligi yabancı futbolcu mezarlığına çevirdiler, 2’şer tane daha alın, paraları sokağa atın diyorsunuz, bre ahlaksızlar siz kime çalışıyorsunuz…  Bütün bunların sonucu olarak 2020-2021 Türkiye Süper Lig tiyatrosu Beşiktaş’ın şampiyonluğu ile sonuçlanmıştır. Ancak burada Beşiktaş’a sözüm yok, bütün rezilliklere rağmen bu sene şampiyonluğu zaten BJK hak etmişti, ancak bu TFF, MHK ve hakemler gereksiz yere zaman zaman BJK lehine de saçma sapan kararlar vererek onların hak etmiş oldukları şampiyonluğa dahi gölge düşürmeyi başardılar. Bırakın bu işi, düşün yakamızdan, bırakında futbol sahada oynanan futbola göre sonuçlansın, şampiyonu siz belirlemeyin, sahada futbolcular belirlesin. Yönetemiyorsunuz işte. Sezon başında limitler açıklandı. Yok, limitlere uymayanın puanı silinecekmiş de, yok ceza verecekmişler de, hadi lan oradan, var mı sizde İstanbul takımlarına ceza verecek arka taraf. Çeşitli manüplasyonlarla limitinizi delik deşik ettiler, sizde görmezden geldiniz. 

TFF, MHK ve hakemler Türk futbolunu değil de, 3 İstanbul takımını ve taraftarlarını nasıl memnun edebileceklerini düşünüyor, onların mutlu olabileceği şekilde yönetmeye çalışıyorlar. Bu böyle oldukça Türk futbolunda adalet yerini bulamaz. Bize de orta oyunu seyrettirip dururlar bu ahlaksızlar.  Tabi bu tiyatro oyununda seyirci olan bizlerde bu yapılanlar kendi takımımız lehinde oldukça alkışlıyoruz, aleyhimizde olunca da yuhalıyoruz, yani aslında bu durum bize müstahak.

TFF kurularında 3 İstanbul takımının temsilcileri boy gösteriyor. Hatırlarsanız şike sezonunda tapelerde malum başkan TFF 7’ye 3 bizde, Tahkim 6’ya 4 bizde vs… cümleler kuruyordu, bu hiç değişmedi ve değişmeyecek, sadece hangisi 7’ye3 önde durum ona göre değişiyor… Madem TFF kurulları kulüplerin temsilcilerinde oluşacak o zaman her kulüpten bir temsilci olsun, neden İstanbul kulüplerinin temsilcileri oluyor, bu nasıl bir ahlaksızlıktır. MHK ve hakemler tamamen yabancılardan oluşmalı, bu sağlanmadığı sürece Türk futbolu bir adım ilerlemez ve bu kayıkçı kavgaları futbolumuzda hiiiiiç bitmez. 

Bakalım TFF, MHK ve hakemler 2021-22 sezonunda ne rezillikler yapacaklar ve bu sene kimi şampiyon yapacaklar göreceğiz…
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar