Cemil Selçuk YILDIRIM

Cemil Selçuk YILDIRIM

Mail: yazarlar17@teknikelektrik.com

Tam Olacak Derken Dedikodular Başladı

Köşemizi takip eden okurlarımızın da bildiği gibi bu sayfada rakiplerimizi eleştirdiğimizden çok daha sert şekilde, taraftarı olduğumuz takımımız için özeleştirilerde bulunuyoruz. Başkanından, teknik ekibine, futbolcusuna kadar… Geçtiğimiz son birkaç ayda yönetimin aldığı kararları destekledik, kadro revizyonunu da oldukça yerinde bulduğumuzu ve bu takımın oturması için biraz zamana ihtiyacı olduğunu da ekledik.  Dün olduğu gibi bugünde söylediklerimizin arkasındayız. 

Tüm bu olumlu görüşlerimizin yanında Erol Bulut hocamızın da bu camianın bir evladı olduğunu ve yeniden oluşturduğu bu takımı korkusuzca ve hatta en agresif şekilde oynatması gerektiğini de defalarca söyledim ve bugün yine tekrarlıyorum.  Erol hocam Fenerbahçe taraftarı olarak takımımızı çok daha hızlı ve hücum odaklı bir futbol oynadığını görmek istiyoruz. Rakibini sahada boğan her fırsatta rakip kaleyi yoklayan sürekli saldıran bir Fenerbahçe görmek istiyoruz.  Buna uyum sağlamayan oyuncular için de en kısa sürede gerekeni yapmalısın. 

Tam taşlar yerine oturmaya başladı derken korkak ve sahadan kopuk ruhsuz bir futbolla yine her şeyi başa sararsan bu yerine oturmayan taşların hedefi sen olursun. Rakiplerimiz ve içlerinde Fenerbahçe nefreti olan spor yazarlarının hedefi haline gelirsin bir anda. Ardından her maçtan önce ömür biçmeye başlar yerden yere vururlar.  Futbol değil takım içindeki dedikodular yazılmaya başlar ve tekrar en başa döneriz hocam. 

Erol Bulut, elinizde oldukça kaliteli ve rahatlıkla şampiyon olabilecek bir kadro ve arkanızda olan bir sportif direktör ve yönetim var. Tüm bunlara rağmen taraftar bu vasat korkak futbola tahammül edemez ve bunun için bir bedel ister. Olumlu eleştirilere kulak vermenizi ve gerekeni yapmanız hem sizin hem de takımın hayrına olacaktır. Taraftar olarak filmi en başa sarmayı değil, maç izlerken takım mağlup bile olsa oynanan futboldan tatmin olmak istiyoruz… 

Stoper tandemi oturmadı
Fenerbahçe’de bu sezon stoper bölgesinde istikrar sağlanamadı. Ligde yaptığı maçlarda 16 gol yiyen sarı-lacivertlilerde, sakatlık, kart cezası ve performans yetersizliği gerekçeleriyle savunmanın ortasında 5 farklı ikili görev yaptı. Teknik direktör Erol Bulut, bu süreçte en fazla Serdar Aziz-Marcel Tisserand çiftine görev verdi. Bulut, 5 karşılaşmada savunmanın ortasında bu oyuncuları sahaya sürdü. Dört karşılaşmada sezon başında kadroya dahil edilen Tisserand ile Mauricio Lemos’u tercih eden Erol Bulut, diğer 3 mücadelede ise Serdar-Zanka, Zanka-Lemos ve Sadık Çiftpınar-Tisserand ikilisine formayı verdi. Savunmanın ortasında görev yapan futbolcular, geride kalan dilimde 5 kez penaltı yaptırdı. Serdal ile Lemos ikişer, Tisserand ise bir kez takımlarının aleyhine penaltı kararı verilmesine sebep oldu.

Golcüler suskun kaldı
Fenerbahçe, sezonun kalan bölümünde ileri uçta görev yapan oyunculardan istediği verimi alamadı. Sarı-lacivertlilerde sezon başında kadroya dahil edilen Mbwana Samatta, Papiss Cisse ve Kemal Ademi, beklenen performansı ortaya koyamadı. Teknik direktör Erol Bulut’un forvette görevlendirdiği 3 futbolcu, sarı-lacivertlilerin ligdeki 22 golünün sadece 5’ini kaydedebildi. Ligde 9 maçta forma giyen Cisse 3 kez fileleri havalandırırken, 7 müsabakada sahaya çıkan Samatta ise 2 gole imza atabildi. Erol Bulut’un sadece 4 maçta görev verdiği Ademi ise henüz gol sevinci yaşayamadı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar