Cemil Selçuk YILDIRIM

Cemil Selçuk YILDIRIM

Mail: yazarlar17@teknikelektrik.com

Sezona İyi Başladık

Sezona İyi Başladık

Bir takım şeyleri konuşmak henüz çok erken biliyorum ama oynadığımız üç resmi maçta gol yemeden üç galibiyet almak hem takımın motivasyonu hem de taraftarın desteği için oldukça önemli bir sonuç. 

Hocamız daha önce de Fenerbahçe de bir tecrübe yaşamış olsa da yeni sezon için yeni. Kendisiyle beraber takımda yeni katılan oyuncular gidenler vs. derken yeni bir takım ve oyun planı kurulduğundan takımın oturması da oyuncuların birbirlerine alışık olmamaları futbol olarak sahada kendisini çok belli ediyor. Kesinlikle kaliteli ve çok iyi bir futbol oynamadık bu ilk üç resmi maçımızda ancak buna rağmen sahadan galip ayrılmasını da bildik. Takım da ki sakatlıklara, Mesut gibi kilit oyuncuların tam olarak hazır olmamasına, bazı oyuncuların gidip-kalma arasında karar verememiş olmalarına rağmen sahadaki futboldan olmasa da sonuçlardan memnunuz. 

Başkan Ali Koç geçtiğimiz günlerde yeni transferlerin sinyalini vermişti. Evet, bu konuda geç kalındı ama takımın iyi kanatlara ve hırslı bir forvete ihtiyacı var. Bu eksiklerde de tamamlandığında, daha çok top yapan, alana hâkim ve dolayısı ile daha iyi daha kaliteli bir futbol izleyeceğimizi düşünüyorum.  

**
Aslında bunlarında ötesinde bizleri asıl mutlu eden genç oyuncularımızı sahada görmek ve onlarında gösterdikleri gayretler ile sonuca etki etmeleri oldu elbette. Bu konuda Vitor Pereira’yı özellikle tebrik ediyoruz. Daha yeni geldiği takımda gençlerimize güvenmiş ve tereddüt etmeden daha ilk maçlarda oynama şansı vermiştir. Muhammed Gümüşkaya ve Arda Güler ’de gayretleri ile hem hocamızı haklı çıkardılar hem de camiamızın gururu oldular. Umut ediyoruz ki tüm kulüplerimizde aynı şekilde gençlerimize gereken fırsatları verirler. Yine umut ediyoruz ki gençlerimiz aldıkları formayı bir daha bırakmaz ve Dünya’nın büyük kulüplerinde göğsümüzü kabartırlar. Ve yine umut ediyoruz ki en kısa zamanda kulüplerimiz futbolcu fabrikalarına dönüşür ve yetiştirdikleri oyuncularla hem gençlerimize açılan bir kapı olurlar hem de ülke ekonomimize de büyük katkılar sağlarlar. Kim bilir belki o zaman iki maçta bir tekrarladığımız yabancı kurallarını da konuşmaktan vazgeçeriz. 
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar