Reha Mirsad KARTAL

Reha Mirsad KARTAL

Mail: yazarlar34@teknikelektrik.com

Seçimler ve Kürt Vatandaşlarımız

Seçim sayım sonuçları bilhassa İstanbul tam olarak bitmediği için İstanbul da esas itibarı ile bir ülkeye bedel olduğu için tam bir değerlendirme yapamıyoruz. Ama resmi sonuçlar en erken 13 Nisan da belli olacağı için o kadar beklemeden kısmi yorumlar yapabiliyoruz daha da yapacağız. Ancak ben 2019 Mahalli yerel seçimlerimizin başka bir kısmı hakkında bir değerlendirme yapmak istiyorum: Bu seçimin bir diğer mühim neticesi de Kürt vatandaşlarımızla alakalıdır.


Kimi nasipsizlerin iddia ettiği gibi asla Kürtler sayın Cumhurbaşkanımızın “Kürdistan mı istiyorsun Sezai? Hadi defol git Irak’ın kuzeyine” söylemi Cumhur İttifakı’na zarar vermemiştir aksine teveccüh göstermeye başlamışlardır. Lütfen 31 Mart seçimlerindeki rakamlara dikkat edelim . Bir önceki yani 24 Haziran 2018 Milletvekili ya da 2014 Mahalli seçimlerine nazaran Kürtlerin Ak Parti adaylarına verdiği destekler çok daha artmıştır . Eee... hani Erdoğan Kürtleri ötekileştirmişti ? Yani neden Kürdistan üzerinden seçim kampanyası yürütmüş-müş sayın Erdoğan ? Ne yapacaktı sayın Erdoğan ? “Aaa doğru ya Kürdistan diye bir yer var zaten PKK da 40 yıldır bu yüzden onbinlerce vatandaşımızı askerimizi polisimizi öldürdü, Tamam biz de oraya Kürdistan diyelim ve PKK nın Argümanlarını kabul edelim. Türkiye de Kürdistan ve Türkiye ikiye bölünsün diye kabul edelim mi? ‘’ diyecekti Sayın Cumhurbaşkanımız ?


Bunlar hep PKK ağzıdır ve örgüt propagandsıdır. Türkiye BEKA tehlikesi yaşıyor dediğiniz zaman bunun en temel göstergesi PKK ve onun Suriye de ki emperyalist destekli PYD-YPG örgütleridir.. ABD 23 BİN TIR silahı Kürdistan kurulsun ve Kuzey Irak ile birleşsin terör koridoru gerçekleşsin diye verdi. Buna Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün sembolü olan sayın Cumhurbaşkanının karşı çıkması kadar tabii ne olabilir ? Kürt vatandaşlarımız bu seçimde sayın Cumhurbaşkanımızın davetine bilhassa Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu vilayetlerimiz de müsbet refleks göstermiştir. Ak Parti ye verilen Kürt oyları desteği artmıştır. Kürtler bu ülke de belli bir bölgenin mensubu ya da azınlık halkı değildir. Kürtler Türkiye nin aynı biz Türkler gibi öz be öz sahibi Türkiye Cumhuriyetinin onurlu kurucu vatandaşlarıdır. Türkiye Cumhuriyeti de Dünya da ki tüm Kürtlerin yegane devletidir. Bu böyle bilinmelidir her daim hem dostlarımızca hem düşmanlarca ..

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar