H. Tanju OKTAY

H. Tanju OKTAY

Mail: yazarlar19@teknikelektrik.com

Galatasaray'da Kritik Dönem

Galatasaray'da Kritik Dönem

Galatasaray Kulübü gerek idari olarak gerekse sportif olarak tarihinin en zorlu dönemlerinden birini yaşıyor. Mart ayında yapılan mali kongrede Başkan Burak Elmas’ın ibra edilmemesi yeni başkan seçimi  zorunluluğunu ortaya koyuyor. Ancak valiliğin itiraz etmesi ve bugün alınan kararla seçimin yapılıp yapılmayacağı ve yapılırsa ne zaman yapılacağı henüz netlik kazanmış değil. Burak Elmas yönetiminin başarılı olduğunu kimse iddia edemez ancak bu kadar kısa sürede kulübün tüm problemlerini başkana yüklemekte doğru değildir. Terim görevden alındığında hepimiz başkanı eleştirmiştik. Bunun erken verilmiş bir karar olduğunu en azından sezon sonunun beklenmesi gerektiğini söylemiştik. Ancak yine de daha yeni seçilmiş bir başkanı ibra etmemek yanlış bir tutum. Galatasaray Kulübü bu kadar kısa sürede başkan değiştirecek kulüp değildir! Ya yetersiz bir kişiyi başkan seçmezsiniz yâda seçtiğiniz zaman ona zaman vermek zorundasınız. Geçmiş dönemin hatalarını başkana yükleyemeyiz. Burak Elmas şu ana kadar istifa etmiş değil. Valiliğin aldığı son karara göre kongre olup olmayacağında bilmiyoruz. Ancak şunu biliyoruz; kimsenin elinde sihirli değnek yok. Kim gelirse gelsin bir plan çizip o planı uygulamak için zamana ihtiyacı var.

Sportif açıdan da zor günler yaşanıyor. Sportif deyince akla tabiki futbol geliyor. Takımın küme düşme bölgesinden hala uzaklaşamaması ve Avrupa’dan eleniş moralleri bozuyor. Ligde olmasa da Avrupa’da Mart ayına kalınması taraftara umut olmuştu. Rakip Barcelona karşısında ilk maçta deplasmanda alınan beraberlik rövanş maçı için büyük avantajdı. Bu avantajı İstanbul’daki maçın ilk yarısına kadar devam ettirdik. Ancak bulduğumuz gole rağmen yediğimiz iki golle Barcelona’ya elenmiş olduk. Taraftarın yâda camianın umut bağladığı tek şeyi de kaybetmiş olduk. Bundan sonra taraftarın beklentisi ligi en iyi yerde bitirmek ve güzel futbol izlemek. Gelinen şu noktaya rağmen taraftarın maça gelmesi ve takımını desteklemesi takdire değer. Şimdi tüm camia yeni başkan seçilip seçilmeyeceğini, yeni sezonda teknik direktörün değişip değişmeyeceğini merak ediyor. Yeni sezonda takıma geniş bir revizyon gerektiğini de hepimiz biliyoruz ancak bunun şu anki mali yapıyla nasıl yapılabileceği de merak konusu. 

Velhasıl Galatasaray’ı zorlu bir süreç bekliyor. Önce  başkanlık sonra teknik direktör sonra ise mali meseleler ve takımın revizyonu . Bunları yapabilmek kolay bir süreç değil. Ancak Galatasaray Kulübü büyük bir kulüptür ve geçmişte olduğu gibi önümüzdeki günlerde de bu zorlukların altından kalkabileceğine canı gönülden inanıyorum. 
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar