H. Tanju OKTAY

H. Tanju OKTAY

Mail: yazarlar19@teknikelektrik.com

Galatasaray'da Dalgalı Seyir

Lige ilk iki hafta galibiyetle başlayan daha sonra Kasımpaşa ve Trabzon maçlarında 2-0 öne geçmesine rağmen maçları 2-2 bitiren Galatasaray 5. hafta oynadığı lig maçında kendi sahasında Alanyaspora’ a 1-0 yenildi. Ligde toplam 5 maç sonunda 8 puanla 8.sırada. Lider Beşiktaş’ın 5 puan gerisinde. Hafta arası oynanan Avrupa Kupası maçında ise Galatasaray iyi bir oyundan sonra Lazio’yu 1-0 yenmişti. Bu maçta çok efor sarfeden oyuncular gerek fizik olarak gerekse mantel olarak Alanyaspor maçına yorgun çıkmış olacaklar ki çok fazla varlık gösteremediler ve son dakikalarda gelen golle mağlup oldular. Bir kısım taraftar Terim’i formsuz futbolcuları oynatmakta ısrarcı olmakla suçluyorlar. 

Özellikle Yedlin ve Babel gibi oyuncuların vasatın altında oyun oynadıklarından şikâyetçi oluyorlar. Alanyaspor maçının 30. dakikasında Yedlin’in yuhalanması taraftarın verdiği tepkiye örnek. Yedlin bu tepkiden sonra kendine gelemedi ve Terim ilk yarı sonunda oyundan aldı. Taraftar takımını iyi görmek ve galip olmasını istemekte haklıdır. Ancak bir oyuncuyu daha 30. dakikada yuhalamak o oyuncu üzerinde büyük olumsuz etki oluşturmakta. Oyuncular formsuz olabilirler ancak önemli olan o oyuncuları kazanmaktır. Lig ve kupa uzun mesafeli yolculuklardır. Bu yolculukta iyi olmakta var formsuz olmakta. Taraftarın sabırlı olup futbolcusunun ve takımının kötü anında da arkasında olmalıdır. İyi olduğu zaman alkışlayalım oynayalım kötü olduğu zaman yuhalayalım yerden yere vuralım tavrı yanlış bir tavırdır. Galatasaray’ın futbolcuları kaliteli oyunculardan oluşmaktadır. Hedefteki başarılar için bu oyunculara sahip çıkmalıyız. 

Bazı taraftarlar özellikle genç nesil Terim’den de şikâyetçi. Özellikle istenmeyen oyuncuları kadroda tutmakta ve oynatmak konusunda ve de maç esnasında oyuncu değişikliklerini doğru yapmadıklarından şikâyetçiler. Bazıları ise Terim’in heyecanını kaybettiğini artık bu görevi gençlere bırakması gerektiğini söylemekte. Elbette Terim bir gün bayrağı devredecek ancak şuan sahip olduğu yüksek tecrübe ile ve sağlığı ile hala görev yapabilecek kapasitede. Geçen sene çok iyi bir BJK’ye karşı iki golle şampiyonluğu kaybettiğimizi unutmayalım. Ben Terim’in sahip olduğu derin tecrübe ve bitmeyen hırsı ile Galatasaray’a birkaç yıl daha hizmet edebilecek bir kapasitede olduğunu görüyorum. En büyük rakibimiz Fenerbahçe’nin sürekli teknik adam değiştirip onca yaptığı transferlere rağmen yedi senedir şampiyon olamadığını unutmayalım. Terim’e ve futbolcularımıza sahip çıkalım ve onları sadece iyi günlerde değil kötü günlerde de destekleyelim.Ben gelecekte güzel günler göreceğimize inanıyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar