H. Tanju OKTAY

H. Tanju OKTAY

Mail: yazarlar19@teknikelektrik.com

Galatasaray Türbülansa Girdi

Galatasaray Türbülansa Girdi

Ligde lider olması beklenirken üst üste puanlar kaybeden Galatasaray adeta bir türbülansa girdi. Karagümrük maçında alınabilecek bir galibiyet Galatasaray’ı lider yapabilirdi. Ne yazık ki bu maçta alınan mağlubiyet ve sonrasındaki Antalyaspor maçındaki beraberlik Galatasaray’ı bu amacından uzak kıldı. Tabii takım bir bütün halinde kötü değil. Ancak özellikle forvet hattındaki sıkıntılar ve kapanan takımlara karşı pozisyon ve gol atmadaki zorluklar nedeniyle Galatasaray beş puan kaybetti. 

Çok gerilerden gelen Beşiktaş üst üste aldığı galibiyetlerle zirveye oturdu. Beşiktaş-Galatasaray maçı Galatasaray için bir fırsat maçı idi. Galip gelse Beşiktaş’ı geçme şansı olacaktı. Ne yazık ki Diagne’nin ikinci yarıda gördüğü kırmızı kart takımı 10 kişi bıraktı ve o andan sonra denge BJK lehine döndü. BJK bu fırsatı değerlendirip iki gol atarak maçı kazandı ve liderliğini perçinledi.

Tabii ligin sonuna daha çok var ve ligde her şey değişebilir. Ancak Galatasaray yapısal sorunlarını halletmek zorunda. Bunların başında forvet yada gol atma sorunu geliyor. Falcao’nun sürekli sakat olması, Diagne’nin ve genç Oğulcan’ın yeterli olamaması takımda bir gol atma sorunu yaşatıyor. Falcao iyileşip sürekli oynayabilir mi bilemiyoruz. Bu arada Malatyaspor’a verilen Âdem Büyük’ü çok arıyoruz. Bu golcü futbolcu geçen sene çok iyi performans göstermesine rağmen gönderildi. Hâlbuki takımda kalsa bu kadar maç yoğunluğunun olduğu bir ligde muhakkak oynama şansı bulabilirdi. Şu an gelinen noktada Galatasaray’ın mutlak forvet yada gole yakın orta saha oyuncusu transfer etmesi gerekiyor. 

Yönetim maddi nedenlerden dolayı transfere soğuk bakarken Terim mutlak suretle yapılmasını istiyor. Terim Başakşehir oyuncuları İrfan Kahveci’nin ve Edin Visca’nın mutlak suretle alınmasını istiyor. Yönetimin bu iki futbolcuyu transfer edip edemeyeceklerini bilmiyoruz. Ancak kısa ve orta vadede bu futbolcuların alınmasında fayda var. 

Diagne’ye de talipler var. Kanımca Galatasaray Diagne’yi kesinlikle satmamalı! Zaten var olan forvet oyuncusu ihtiyacına birde mevcut forveti satarsanız gol yollarında forvetsiz kalırsınız. Gol atmak için zaman zaman Donk’un forvete çekildiği bir takımda Diagne satılmamalı. Hatta alınabiliyorsa üstüne bir forvet alınmalı. Ligin bitmesine daha çok var ve ligde lider olmayı kıl payı kaçıran Galatasaray’da henüz hiçbir fırsat kaçmış değil. Ancak ara dönemde gerekli transferler mutlak suretle yapılmalı. Yönetimin takıma lazım olan transferleri yapıp yapamayacağını hep birlikte göreceğiz. Eğer bu transferler yapılıp mevcut futbolculardan da istenen verim yakalana bilinirse Galatasaray bu türbülanstan çıkıp hedefine varabilir.

Gelecek ay görüşmek dileğiyle.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar