Cemil Selçuk YILDIRIM

Cemil Selçuk YILDIRIM

Mail: yazarlar17@teknikelektrik.com

Evine Hoş geldin Mesut

Evine Hoş geldin Mesut

Emre Belözoğlu’nun Sportif Direktörlük görevine gelmesiyle başlayan transfer atağı geçtiğimiz günlerde tertemiz bir şekilde yapılan Mesut ÖZİL transferiyle adeta taçlandırıldı. Fenerbahçe, Alex’ten bu yana bir türlü dolduramadığı orta sahasını bugün Dünya’nın en iyi on numaraları arasında yer alan ve hem ahlakı hem de oynadığı futbolla ülkemizin de gururu olan Mesut Özil transferi ile doldurdu. 

Bu transfer Ocak ayı transfer döneminin en büyük transferi olmuş durumda. Hal böyle olunca Mesut Özil transferi hem yönetimin kusurlarını kapatacak hem taraftarları ateşleyecek, hem takımın prestijini yükseltip forma satışlarıyla ciddi bir katkı sağlayacak hem de ligimizin de kalitesini büyük oranda arttıracaktır. Yine bu transfer sayesinde ezeli rakiplerimiz de ses getirecek kaliteli transferler yapma çabasına gireceklerdir elbette. Pandemi döneminde sessizliğe bürünen ve gelirleri düşen kulüplerimiz artık bu tür büyük ve çarpıcı transferler ile ek gelirler sağlama gayreti gösterebilirler. 

Mesut Özil’in Arsenal’de neden kadro dışı bırakıldı? 
Mesut Özil, Çin bölgesinde yaşayan Uygur Türklerine yönelik yapılan haksızlığa karşı sosyal medyasından sesini yükseltmişti. Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlalleri nedeniyle Çin’i eleştirmiş, Çin Dışişleri Bakanlığı ve Çin Futbol Federasyonu da oyuncuya tepki göstermişti. Bunun üzerine de Arsenal’in Manchester City ile oynayacağı maç devlet televizyonundan yayınlanmamış, oyuncunun Çin sosyal medya platformu Weibo’daki profili de silinmişti. Daha sonra da Arsenal’in maçlarında Mesut Özil’in ismi söylenmemişti. 

Çin ile ticari bağları olan Arsenal takımı Mesut Özil’i haksız bir şekilde formasından kopardı. 

7 Mart 2020’den sonra Arsenal’de görev alamayan Mesut Özil’e önce Unai Emery, ardından Mikel Arteta tarafından fazla şans tanınmadı. Mikel Arteta, son olarak tecrübeli oyuncuyu 25 kişilik İngiltere Premier Ligi kadrosundan çıkardı. 

Mesut Özil, karara sosyal medya hesabından tepki gösterirken; “Sadakat bugünlerde zor bulunan bir şey antrenmanlarıma en iyi şekilde devam edip acımasızlığa karşı ve adalet için sesimi yükseltmeyi sürdüreceğim” ifadeleri ile dik bir duruş sergiledi.

Fikir ve düşünce özgürlüğü konusunda mangalda kül bırakmayan Avrupa, bir sporcunun Müslüman soydaşları için insan hakları ihlallerinin durdurulmasını istemesine ve bu haklı düşüncesini sosyal medya hesabından paylaşmasına neden katlanamıyor?  Yaşadığı bu haksızlığa rağmen dik durup geri adım atmayan Mesut Özil’e bu davranışı için ayrıca teşekkür ediyorum. Böylesine karakterli bir futbolcunun arkasında duran ve transferi sorunsuz ve oldukça ekonomik şekilde tamamlayan Fenerbahçe yönetimini de tebrik ediyorum. 

Mesut Özil
“Çok heyecanlıyım. Ben her zaman Fenerbahçeliydim. Bir rüya benim için de gerçekleşiyor artık sadece Fenerbahçe için değil. O yüzden çok heyecanlıyım formayı giymeye. Takım arkadaşlarımla inşallah başarılı oluruz. İnşallah her şey güzel olacak. Hayırlısı olsun.” dedi.

Emre Belözoğlu
“Öncelikle ümit ederim hem Mesut için hem Fenerbahçe için çok hayırlı bir süreç olur. Hem kendisine hem ailesine memleketlerine, evlerine hoş geldiler diyorum.  Mesut’un çocukluk hayali, bütün Fenerbahçelilerin de rüyası inşallah gerçekleşecek diyorum.’

Arsene Wenger
Mesut Özil transferi, çok büyük bir başarı.  Onun her zaman Arsenal’de olmasını istedim. Fakat her zaman için güçlü bir Türk bağı olduğunu hissedebiliyordum. Mesut’un ailesiyle, tanıştım, bu sayede Türkiye ile güçlü bir ilişkisi olduğunu gördüm. Aynı zamanda Türkiye ligine de büyük bir ilgisi vardı.

Lukas Podolski
Eski takımı Arsenal’i eleştiren Alman futbolcu, ‘’Mesut’un Arsenal kariyerinin böyle bitmesi bir utanç. Onun oynamasına izin vermediler. Şimdi Mesut sevdiği işi tekrar yapacak ve futbol oynayacak.’’ dedi.
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar