Reha Mirsad KARTAL

Reha Mirsad KARTAL

Mail: yazarlar34@teknikelektrik.com

Erbakan Hocamız Bugün Yaşasa İdi

Saadet Partisi Genel başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu’nun sosyal medyada gündeme geldiğini fark ettim. Hani Twitter’da TT olmak diyorlar ya! Ondan işte. Buna sebep olmak için mutlaka çok ilgi çekici cazip bir şey söylemesi gerekirdi. Biraz inceleyince Twitter’ı buna neyin sebep olduğunu öğrendim.

Sayın Karamollaoğlu katıldığı bir programda demiş ki: ‘’Merhum Necmeddin Erbakan hocamız yaşasa idi o da benim gibi CHP ile beraber olurdu’’

Aklıma bir an eski bir Avrupa baskılı Fetullahçı Zaman gazetesinin manşeti geldi. Hollanda Zaman gazetesinin 2015’te kendince yaptığı bir yorumu manşete çıkarmış ve şu sapık başlığı atmıştı;  ‘’Hz. Peygamber bugün aramızda olsa eşcinsel evliliğe izin verirdi’’

Evet, evet yanlış okumadınız aynen bu başlığı atmıştı FETÖCÜ sapık gazete!

Ben de buradan mülhem sormak isterim Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu’na: CHP, LGBT evliliğine misal erkeğin erkek ile kadının kadın ile tıpkı Hollanda da ki gibi izin vereceği için mi merhum Erbakan hocamız CHP ile birlikte olurdu? Bunun için İstanbul Sözleşmesini CHP ve İP ile birlikte tekrar yürürlüğe sokardı değil mi?

Zira hem Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hem de İyi Parti genel başkanı Sayın Meral Akşener iktidar olurlarsa daha koltuklarına oturmadan, çay dahi içmeden ilk iş olarak İstanbul Sözleşmesine tekrar imza atacaklarını söylemiyorlar mı?

Ya da CHP’nin Merkez Bankası faizlerini yeterli bulmadığını ve IMF’nin tavsiyelerine uyup daha yukarlarda olmasını istediği için mi CHP ile birlikte olurdu merhum Erbakan hocamız? Ak Partinin son verdiği Stand by antlaşmalarını IMF ile tekrar imzalamak için mi CHP ile olurdu Erbakan hocamız?

Soruyorum Sayın Temel Karamollaoğlu’na: Erbakan hocamız yaşasa idi CHP ile bir olup yerli İHA ve SİHA’ları üreten başta Bayraktar olmak üzere diğer milli silah fabrikalarını ABD’nin talebi üzerine kapatır, kapatmayanları ise Sütlüce’deki Nuri Kıllıgil’in silah fabrikası gibi havaya mı uçururdu? CHP ile birlikte tekrar Ayasofya’yı Müze haline getirip kamu da başörtüsünü mü yasaklardı? Yoksa ‘’Doğu Akdeniz de Libya da ne işimiz var?’’ deyip CHP ile birlikte Mavi Vatan’dan vaz mı geçerdi?Tıpkı Cumhuriyet Halk Partililer gibi Libya’nın Hafter yönetiminde Mısır’ın da Sisi yönetiminde olmasına şapka mı çıkarırdı? Ya da Cumhuriyet Halk Partisi gurup başkan vekili Sayın Engin Altay gibi Libya da Hafter’i daha Laik ve Çağdaş bulur ve desteklerdi değil mi Sayın Temel Karamollaoğlu?

Merhum Erbakan hocamız belki de hayatta olsa CHP ile Karadeniz ve Akdeniz’de Enerji rezervlerini bulmak üzere Ak Parti iktidarlarının yaptığı Oruç Reis, Fatih, Kanuni ve Yavuz gemilerini tekrar limanlara çektirip bu denizleri Amerikan Emperyalizminin ve Avrupa’da ki müttefiklerinin hizmetine mi sunardı?

Merhum Hocamız Necmeddin Erbakan, bunlardan hangisini yâda hangilerini yapardı acaba diye soruyorum Sayın Temel Karamollaoğlu’na?

Şaka bir yana merhum Necmeddin Erbakan hocamızın ismini, tarihi İslam ve Müslümanlarla mücadele ile geçmiş Türkiye’yi İsmet İnönü’nün genel başkanlığı ve Kasım Gülek’in genel sekreterliği zamanında rotasından çıkarıp Amerikan Emperyalizminin kucağına oturtmuş Cumhuriyet Halk Partisi ile bir arada anmak ne büyük talihsizlik?

Sayın Temel Karamollaoğlu bugüne kadar birçok talihsiz laf etmiştir: Sivas’a yapılan Hızlı Trene ve Çamlıca Cami’sine karşı çıktığına da şahit olmuştuk ama Cennet Mekân temennisinde bulunduğumuz muhterem Necmeddin Erbakan Hocamızı Cehennem Kütüğü olarak görülen Cumhuriyet Halk Partisi ile birlikte düşünmek hepsinin üzerine tuz biber ekmiştir...

Yazık! Siyaset bu kadar ucuzlamamalıdır!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar