Cemil Selçuk YILDIRIM

Cemil Selçuk YILDIRIM

Mail: yazarlar17@teknikelektrik.com

Disiplin İstikrarı Getirdi

Disiplin İstikrarı Getirdi

İsmail Kartal yakaladığı kadro istikrarını sürdürüyor. Hem de yönetimde teknik direktör için çıkan çatlak seslere rağmen hocamız hem kendinin hem de takımın motivasyonunu bozmadan, ona buna aldırmadan sadece işini yapmaya gayret ediyor. Göreve geldiği günden bugünü kıyaslayacak olursak işini layıkıyla yaptığını da gayet net bir şekilde görmemiz mümkün. 

Koşullar ne olursa olsun Fenerbahçe takımı son günlerde beğeni toplayan disiplinli oyununu bir kez daha sahaya yansıttı. En son Rize maçı bu oyun anlayışı için çok iyi bir örnek. Spor çevrelerince çok zorlu geçeceği söylenen Rizespor maçını rahatlıkla geçmeyi bildi. 

Muhteşem oynadı dediğimiz bir futbolcu var mıydı? Hayır! 
Bireysel futbolun çok fazla öne çıktığı bir maçtan ziyade takım oyunu, paylaşım ve disiplini elden bırakmayan her zamankinden farklı bir Fenerbahçe izledik en son Rize’de. Sahada ter dökmeyen görevini yapmayan eskisi gibi miskin miskin oyalanan tek bir futbolcu dahi görmedik. Herkes takımın bir parçası olduğunun farkında ve görevinin başındaydı. 

Zaten takım fark etmeksizin taraftarın istediği de bu. Oyuncular sahaya çıktığında son düdük çalana kadar hırsla azimle takım halince mücadele etmeleri. Galibiyet - mağlubiyet işin sonraki kısmı. 

Arda Güler Rize Resitali
Tabii daha başlar başlamaz biten bu maça heyecan katan bir unsur daha var. Hatta bir başrol performansı. Arda Güler’in Rize maçında biraz daha üzerine koyduğunu görmek çok özel. Markajdan kaçma becerisi, soğukkanlılık, hemen her seferinde doğru yere hareketleriyle ortaya çıkan rafine güç. Ve tabii evet; Alexvari paslar ve ortalar. 2 kez gole de çok yaklaştı. Birini Gökhan Gönül’ün çizgiden çıkarışı, ayrı bir hikaye tabii. Ayrıca biri asist olan 3 gollük 3 pası. Biri asiste giden kilit pas. Arda Güler’e gelince! Sadece Fenerbahçelileri değil... Türkiye’deki hemen her futbolseveri de değil, biliyorum ki yurt dışındaki bir çok kişiyi de heyecanlandıran bir hikayenin başında olduğumuzu hep birlikte hissediyoruz. Tüylerimiz diken diken.

Fener’in seviyesi değişti
İsmail Kartal’ın göreve gelmesiyle ligin altın karmasına girebilecek bir seviyeye çıkmışken çok can sıkıcı. İsmail Kartal yönetimindeki Fenerbahçe içeride dışarıda kazanmaya devam ediyor. Büyük futbol sürprizleri olmazsa bu takım ligi ikinci bitirir. Önümüzdeki gündem de belli;”İsmail Kartal gitsin mi, kalsın mı?” 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar