Cemil Selçuk YILDIRIM

Cemil Selçuk YILDIRIM

Mail: yazarlar17@teknikelektrik.com

Başka Bahara Kaldı

Evet, sevgili dostlar ne yazık ki bu sezonda şampiyonluk yazısı yazmak nasip olmadı bize. Yapılan tüm değişimlere transferlere rağmen sezon başından beri takım istikrarı yakalayamadı ve tutarsız gidişata son dakikada yapılan teknik direktör değişimi ile de engel olamadı Fenerbahçe yönetimi. Yapılan bir hata yine başka bir hata ile kapatılmaya çalışıldıkça da öyle zannediyorum ki bu devran böyle devam edecektir. 

Emre Belözoğlu Sportif Direktörlük görevinde oldukça iyi işler yaptı ve takımının ihtiyaç duyduğu transferleri en uygun şekilde tamamladı kanaatindeyim. Emre, yakın zamana kadar sahalarda olmasıyla eksikleri daha iyi görüyor ve bunların giderilmesi için en uygun transferleri yaptığını düşünüyorum. Takım kadro kalitesi olarak iyi olmasına rağmen başında da belirttiğim gibi istikrarı yakalayamadı. Takıma mücadele ruhunu aşılayan ve bunu disipliniyle, otoritesiyle daima diri tutacak hırslı hocalara ve yönetime ihtiyacımız var. Erol hoca gönderilecekse ya daha erken gönderilmeliydi ya da sezon sonuna kadar görevine devam etmeliydi. Son dakika değişikliği ile bütün fatura hem de görevini iyi yapan Emre Belözoğlu’na yıkılması akla vicdana sığmayacağı gibi hedef saptırmak için yapılmış art niyetli bir hareket olduğunu düşünüyorum. Neredeyse küme düşme korkusu yaşadığımız dönem nasıl ki yönetimin suçuysa bu dönemde şampiyon olamamamız yine bizzat yönetimin suçudur. Bu suça taraftar olarak bizlerde ortak sayılırız. Çünkü Fenerbahçe taraftarı olarak nedense başkanlarımıza karşı gereksiz bir sabır içindeyiz. Bizler sürekli suçu teknik direktörde futbolcuda ararken rakiplerimizin taraftarları baskıyı önce kulüp yönetimlerine yapıyor ve başkan seçimleri de olağan şekilde hızlıca yapılıp devam ediliyor. 

Ali Koç’un başkanlık seçimlerinde verdiği vaatleri yerine getirmesini daha ne kadar bekleyeceğiz bilmiyorum. En azından “Vizyon” başlığı altında sunduğu sadece bir vaadini yerine getirip dünya çapında başarılara imza atmış özgül ağırlığı olan hırslı bir teknik adam getirmeyi ne zaman başaracak Sayın Ali Koç? Önümüzde ki sezonda olası bir başarısızlıkta günah keçisi olarak mı seçti Emre’yi?

Emre Belözoğlu, futbol sevgisiyle, çalışkanlığıyla ve en önemlisi hırslı yapısı ile Teknik Direktörlük için oldukça iyi bir isim. Ancak, yıllardır şampiyonluk bekleyen, geçmişte üzerine türkü kumpaslar kurulan ve bunların sıkıntısını yaşayan futbolun üç büyüklerinden biri olan Fenerbahçe teknik direktörlüğüne getirilmesi oldukça erken. Bu tür bir son dakika kararları önce kişileri sonra da kulübü yıpratır. Naçizane tavsiyem Emre’nin Avrupa da bir süre bu en iyi şekilde bu işin eğitimini alması ve bu konuda hem teknik hem psikolojik olarak olgunlaşmasını sağlayacaktır. Bu şekilde biraz sabır ve çok çalışmayla Emre’nin yakın gelecekte ülkemizin en iyi teknik adamlarından biri olacağına inancım tamdır. Ama bu şekilde sıkıntılar içerisine atılması kendisini oldukça yıpratacaktır. Dilediğimiz gibi olmazsa da umarım yanılırız ve takımı önümüzdeki sezon zafere ulaştırdığını görürüz. 

Sezon başından bu yana ligde liderliğini sürdüren ve nihayetinde hakkıyla şampiyonluğu alan başta Sergen Yalçın’la oyuncularını ve tüm Beşiktaş camiasını tebrik ederiz. 


***

Geçtiğimiz günlerde, kutsal mabedimiz olan cami kürsüsünden hem de bir din adamımız tarafından Ali Koç’a yapılan nefret söylemini de kınıyorum. Bu gereksiz açıklamalar bir din adamına yakışmaz, önce kendisine ve bağlı olduğu kuruma sonra da hedef gösterilen kişiye ve toplum huzuruna zarar vermektedir. Bir Müslüman olarak hiç kimseye faydası olmayan bu tür açıklamaların neden yapıldığını kime hizmet ettiğini de oldukça merak ediyorum…  
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar