Dr. Yasin Duran

Dr. Yasin Duran

Mail: yduran@teknikelektrik.com

Başarıda İstikrar Gerek

Özlenen şampiyonluğu yaşadığımız 2021-22 sezonu bitti, muhteşem şölenlerle kutladığımız, hak ettiğimiz şampiyonluğun coşkusu hala içimizde devam ediyor. Bu coşku, mutluluk hiç bitmeyecek. Ancak hayat devam ediyor. Her biten sezon yeni sezonun başlangıcıdır, kazanılmış şampiyonluğun tekrarı için, aynı şekilde, azimle, doğru hamlelerle çalışmak gerekiyor. 

Şimdi yeni sezon hazırlıkları planlanmalı ve takımın eksikleri giderilmeli, yeni sezonda da başarı için doğrular yapılmalı. Şüphesiz başkan, yönetim ve teknik ekip yeni sezon için planlamalar yapmış ve uygulamaya hazırlanmışlardır. İlk planda geçen sezonun en önemli eksiği sol bek mevkii için Kasımpaşa’dan Eren Elmalı transfer edilerek bu eksiklik giderilmiştir. Eğer Eren geçen sezonki performansını sergilerse bu mevkide problem kalmayacaktır. Diğer yandan sezonu sakatlanarak kapatan Peres’in yerine jens Steyger Larsen transfer edildi. Larsen her iki ayağını da kullanabilen hücum potansiyeli yüksek bir bek olarak takıma önemli katkıda bulunacaktır. Bu iki hamle takımın hücumdaki dinamizmini artıracaktır. Doğucan transferi de orta saha rotasyonunda önemli rol oynayacaktır. Geçen sene takımda kiralık forma giyen ve defansın jokeri olarak büyük katkı sağlayan Denswill’in bonservisi alınarak takıma katılmıştır. Sözleşmesi sona eren Nwakaeme Trabzonspor’un şampiyonluğunda rol alan en önemli oyuncuların başındadır, kendisine teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz. Ancak istediği rakamlar çok yüksek olup, Trabzonspor bu rakamları takımın dengelerini bozacak kadar yüksek olduğundan vermedi. Takımdan ayrılan Nwakaeme’nin yeri mutlaka doldurulmalıdır. Trezeguet ile temas sürmekte olup, eğer takıma katılabilirse sol açıktaki eksiklik giderilmiş olacaktır. Haklarında taransfer dedikoduları olan Uğurcan, Abdülkadir, Cornalius ve Bakasetas’tan hangileri takımdan ayrılırsa büyük kayıp olacaktır, satışlardan elde edilecek bonservisler ile mutlaka yerleri doldurulmalıdır.15-20 milyon Euro’ları bulmayan rakamlara gönderilmemelidirler. Bu oyuncuların yerini doldurmak gerçekten çok zor olacaktır. Eğer yerleri doldurulamazsa ne şampiyonlar liginde ne de süper ligde başarı elde edilemeyecektir. Yıllar sonra avucumuzun içine gelen şampiyonlar ligi hayal olmamalı, Trabzon’da şampiyonlar ligi maçları oynanmalı, bu nedenle eksikler giderilerek sezon hazırlıklarına eksiksiz başlanılmalıdır. 

Biraz da uluslar ligi maçlarını oynayan milli takımla ilgili bir kaç kelime kelam edelim. Oynanan dört maçta dört galibiyet alarak başladık uluslar ligi C klasmanına. Rakipler Faroe adaları, Lüksemburg, Litvanya. 4 maçta gol yemeden alınan 4 galibiyet başarı imiş, bu nasıl anlayıştır ya! Bu ayıpta bize yeter. Bu ülkelerin nüfusu İstanbul’da bir metrobüsün bir günde taşıdığı yolcu sayısından azdır. Türkiye’den biraz futbol oynayan herhangi 11 vatandaşı sahaya çıkarsan bunları yener yani. Neyse ki hep yendik, bazen bunları bile yenemeyeceğimizi düşünüyoruz yani. Mesela Faroe Adaları maçında durum 0-0 iken Faroe’nin kaleci hariç 10 oyuncusu bizim sahada hücum yapacak cesareti kendilerinde bulmuşlardı, bu atağa kontratak yaparak öne geçmiştik. Bu gruptan B ligine yükselirsek gerçek rakiplerimizle karşılaşabiliriz. 

Yeni sezonda millî takıma ve Trabzonspor’a başarılar dileyerek sezonu kapatalım. Yeni sezonda, şampiyonlar liginde başarılar...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar