Reha Mirsad KARTAL

Reha Mirsad KARTAL

Mail: yazarlar34@teknikelektrik.com

17 Aralık! Bir Darbe Teşebbüsünün Daha Yıldönümü

Tam iki sene önce bu gün bu saatlerde Bakan Çocukları bahane edilerek sözde yolsuzluk operasyonu denilerek Halkın % 50 OY VE DESTEĞİ İLE SEÇİLMİŞ meşru hükümet devrilmeye çalışıldı.. 


Darbe teşebbüsü başta Milli Lider ve dönemin Başbakanı RecepTayyip Erdoğan’ın ve bir kaç bakan ve yetkilinin (başta Hakan Fidan,  Efkan Ala ve Ahmet Davutoğlu gibi) dik duruşu ile püskürtüldü... Darbeye teşebbüs eden devlet içerisinde devlet olmuş (ki bunda Hükümetinde büyük Gafleti vardı) din görünümlü sapık bir çete adeta devlete ve millete çökmeye çalışmıştı! Yaklaşık 40 yıldır saf ve temiz milletimizin dini duygularını istismar edip sömürerek palazlanmış ve sureti haktan görünerek hepimizi kandırmış bir çeteydi bu.. 


7 Şubat da MİT Müsteşarı Hakan Fidan üzerinden beceremediği darbeyi bu sefer 17 Aralık da denedi ama yine duvara toslamıştı ! Biz millet ve devlet olarak bu darbeyi savacağımızı biliyorduk ama bizi şaşırtan en çok muhalefetin durumu oldu.. o güne kadar cemaatin adeta düşmanı olan CHP ve MHP bir an da cemaat savunucusu oldular ve fırsatcılık yaptılar. Ama milletimiz bu duruma kanmadı.Önce 30 Mart 2014 de yerel seçimlerle sonra 10 Ağustos 2014 de lideri ERDOĞAN’a tam destek vererek bu yapının devlet ve millet içerisinden sökülüp atılması için adeta açık çek verdi Ak Parti’ye. Evet Ak Parti bu haşhaşi çetesini sureti haktan zannetti ve yaklaşık 10 yıl işbirliği dahi yaptı. Ama dünya siyaset tarihi Hasan Sabbah’ın çetesi de dahil böyle sinsi, böyle adi, böyle kalleş ve hain bir teşkilat görmemiştir.


Hadi diyelim bunların ne oldukları bilinmeden iktidar tarafından desteklendi. Pekiyi muhalefet bilhassa CHP sonraları HDP nasıl oluyordu da kendilerine kan kusturmuş olan bu çete ile bile bile işbirliğine gidiyordu. Yoksa kaset şantajları etkisini mi göstermişti. Bunların hepsini tarih yavaş yavaş yazacak. Ama milletin hafızası yani sosyal hafıza bunları unutmuyor. Şimdi ağladıkları için kimse onlara acımıyor. Destekleyen muhalefet bile içerisinden OH diyor sizin hakkınızdan RTE geliyor diyor ama yapıları gereği yılanlıklarını da yapıyor ve açıktan destek veriyormuş gibi yapıyorlar. Siz bakmayın parti sözcülerine; bilhassa bürokrasi de bu çeteden çok çekmiş muhalefet partilerine oy veren kemalist, ülkücü, ateist, sosyal demokrat, sosyalist, komunist, Kürt dindar vs bir çok insan HSYK vs gibi yapılarda devletinin ve milletinin yanında yer almıştır. Örnekleri çoktur, aklın yolu bir. devlet içinde devlet olmaz, yoksa anarşi ve başıbozukluk olur. Devlet de devletin kolluk kuvvetleri de bir tek olmalıdır. Olacaktır da. Tüm paralel yapılar yerle bir ediliyor. Gülenistlerde KCK da varsa başkaları da. 


Söylenecek tek söz ya Devlet Başa ya Kuzgun Leşe! 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar