Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kim Koyun Kim Sürü?


Temmuz 2014 - 164. Sayı
Bu makale 2014-08-19 12:34:04 eklenmiş ve 826 kez görüntülenmiştir.
Necmi HİLALOĞLU


Sessizce yazı ve paylaşımlarımı okuyan müsbet veya menfi reaksiyonlarını farklı ortamlarda seslendiren ya da içine atan farklı düşünce de ki bilhassa CHP ve MHP yandaşlı sevgili dostlarım..Biliyorum bir çok düşünceme  katılmadığınız halde şahsi sevgi ve dostluklarınızdan ötürü sayfamızda arkadaşız. Zaten sevgi böyle bir fedakarlıktır.


Zira benim düşünce ve eleştirilerimin kişilere değil sistem ve ideolojilere olduğunu biliyorsunuz. Gerçekten de farklı düşüncelere yaptığım eleştiriler ya o siyasal partinin tüzel kişiliğine ya da ideolojisinedir. Asla ona oy veren veya sempati ile bakan benden farklı düşüncede ki ahbaplarıma değildir. Bunu bilseniz de sadece tekrar etmek isteyip asıl sadede geçmek istiyorum kısaca. 


Malum Cumhurbaşkanlığı seçimleri var ve 3 aday yarışıyor. Ülkemizin 64 yıllık Demokrasi Kültürü bir seçim sınavı daha atlatacak. Burada kime oy vereceğimiz çok da önemli değil. Zaten hepimizin gönlünde yatan bir aslan var tercihimizi yapacağız. İşaret etmek istediğim konu şu; Hani hep dediler ya belli bir kesim AK Parti seçmeni körü körüne oy verdi parti ve liderlerine ama filanca partilerin seçmeni daha bilinçli diye? Bakın Sayın Erdoğan AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’da CHP ve MHP’ nin ortak adayı. Ben sıradan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak üyesi olduğum 2 STK ile Sayın Erdoğan’ın kimin aday olması gerekir diye istişare ettiğini biliyorum. Parti içerisinde her kademede Teamül yoklaması yaptığını da biliyoruz Basından! Bütün AK Parti tabanının Cumhurbaşkanı adayı olarak da Sayın Erdoğan’ı görmek istediklerini biliyoruz yine medyadan. Bundan kimsenin de şüphesi olmamıştır. Pekiyi CHP ve MHP’nin ortak adayı Sayın İhsanoğlu’nun aday olacağını sizler parti kademelerine veya parti tabanlarına ya da kendilerine yakın STK’ lara sorulup sorulmadığını biliyor musunuz ? Sorulmadı arkadaşlar. Hatta parti yöneticileri PM üyeleri dahi bilmiyorlardı. Önlerinize bir aday çıkaracaklar ve oy vermenizi istiyorlar. Hem de bugün Sayın Kılıçdaroğlu’nun ifadesi ile “Tıpış Tıpış“ gidip oy vermenizi istiyorlar !!!!  Tıpkı Mustafa Sarıgül ve Mansur Yavaş da olduğu gibi. Beykoz Konaklarında baronlar karar alıyorlar.!

Daha doğrusu Londra, Washington, Telaviv üçgeninde büyük baronlar tarafından alınan kararlar Beykoz daki konakda beş baron tarafından onaylanıyor ve proje genel başkanın önüne sürülüyor o da '' tıpış tıpış '' oy kullanacaksınız diyor.!!!! Ya Allah aşkına kim koyun, kim sürü? Kim de sözde Biat Kültürü var? Buna çocuklar bile inanır mı? Bir kaç baron önünüze aday getirecek ve siz de onaylayacaksınız ve kültürlü bilinçli bir seçmen olacaksınız! Ne diyelim? İnanmış gibi yapalım.


Saygılarımla

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ