Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Süper Lig Tiyatrosu Başlıyor


Teknik Elektirk Postası - 238
Bu makale 2020-09-30 09:28:44 eklenmiş ve 12351 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Pandemi gölgesinde 2020-21 süper lig sezonu başladı. İlk maçlar geçen hafta oynandı. Kimi takım iyi başladı, kimisi kötü başladı. Kimisi galip geldi, kimisi de mağlup oldu. Seyircisiz keyif almak çok zor gerçekten. Ama bütün dünyayı saran Coronavirüs kâbusu devam ediyor ve sanırım 2021 yılı boyunca da sürecek, fakat eninde sonunda bu virüs kabusu sona erecek. Coronavirüs kâbusu sona erecek ancak Türkiye süper liginde uzun yıllardır devam eden İstanbul takımlarının galip gelmesini sağlama virüsü hiçbir zaman sona ermeyecek. Anadolu takımları bu virüse karşı hep mağdur oldular ve olmaya devam edecekler. 


VAR denilen aslında futbolda adaleti sağlama mekanizması ülkemizde İstanbul kulüpleri lehine karar çıkarma asistanı olarak görev almaya devam edecek. Geçen sene İstanbul’un 3’lü mafyası yarış dışında kalınca bu sen hakemler ilk haftadan işi sıkı tutarak bu kulüpler lehine ceplerinden ve VAR’larından penaltı uydurmaya başladılar. Ne olur ne olmaz işi baştan sıkı tutuyorlar. Ve bunu bilerek isteyerek yapıyorlar. Hiç kimse hata demesin, bunu ancak bu milletin külahına anlatabilirler. İstanbul’un 3’lü mafyasının üçüne de bu hafta penaltı olmayan penaltılar verdiler, yani biz buradayız, sizi en baştan koruyacağız, şampiyonluk yarışından kopmayacaksınız ve sizden birini şampiyon yapacağız dediler. Hakem denen bu haysiyetleri, şerefleri, namusları sorgulanabilecek şahıslar İstanbul takımları lehine kolay penaltı veriyorlar ve verdikleri penaltının penaltı olmadığından emin iseler VAR’a gitmeye gerek görmüyorlar. Rakip takım aleyhine çalmamış oldukları şüpheli penaltı pozisyonlarına VAR’da ki nemalanmış hakemler tarafından VAR’a çağırılıyorlar, izlediklerinde aslında penaltı olmayacak kadar basit pozisyonlardaki en ufak temasları bile penaltı olarak değerlendiriliyor ve İstanbul takımlarının lehine, menfaatine çalışıyorlar. 


Utanın be, bilerek isteyerek aldığınız yanlış kararlar Anadolu takımlarının kulüplerinin ve oyuncularının haklarını gasp etmekle, çalmakla eşdeğer bir durum. Suyun başını eşkıya tutunca yapacak bir şey kalmıyor. Gariban Anadolu kulüp yöneticileri çalınan hakları ile ilgili demeç verince bir de para cezası alıyorlar. Kimi kime şikâyet edeceksin. Allah’larından bulsunlar. 


TFF, MHK ve hakemlerin bulunma amacı bu 3 takıma menfaat sağlamaktır, hiçbir zaman bağımsız adil bir yönetim olmamıştır ve olmayacaktır, maalesef umut yok bu konuda, kansere çare bulunur bu yönetim tarzına çare bulunmaz.


Bu hırsızlar şebekesi bize bu senede tiyatro izletecek, başrollerde İstanbul’un 3 mafya takımı var, diğerleri figüran… Başrollerin lehine kararlar verilecek figüranlar ise dayak yiyecek, başka açıklaması yok.  Televizyon başındakiler ise tiyatroyu izlemeye devam edecek…


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 240
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ