Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

ELLERE ‘’VAR’’ BİZE ‘’YOK’’ MU ?


Teknik Elektirk Postası - 235
Bu makale 2020-06-30 18:03:44 eklenmiş ve 3441 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Coronavirüs pandemisi nedeniyle ~3 ay ara verilen Süper lig yeniden başladı. Büyük bir aksilik olmazsa ligin kalan kısmı tamamlanacak ve şampiyon ve küme düşen takımlar belli olacak. Trabzonspor Göztepe maçındaki görüntüsü ile kaldığı yerden devam ediyor görüntüsü verdi, maçı 3-1 kazanarak taraftarına güven ve umut verdi. Ancak Trabzonspor gibi hakemlerde kaldıkları yerden devam ettiklerini gösterdiler, bu da bir kısım takımların hakkını gasp edeceklerini bir kısım takımlara da ulufe dağıtacaklarının işareti olarak zihinlerde kaldı. Guilherme’ye verilen 2. Sarı kart tam bir fiyasko, ya bu hakemlerin hakemlikten anladıkları yok ya da bu hataları kasıtlı olarak yapıyorlar. Yani her halukarda  bu hakemler hak yiyorlar. Beceremedikleri bu hakemlik için dünya yükü ile para alıyorlar, yedikleri para yetmiyormuş gibi bir de takımların ve futbolcuların hakkını yiyorlar, doymadıklarından sürekli hak yemeye devam ediyorlar. Bundan dolayı TFF, MHK ve bu hakemlerin lisanslarını iptal etsin, bu paralarla yurt dışından hakemler getirsinler yoksa adalet sağlanamayacak. 


Gelelim Trabzon Göztepe maçına, Sosa olmamasına rağmen takım oyuna iyi başladı, ilk yarı maçı koparacak pozisyonları bulmasına rağmen, her Trabzon maçında olduğu gibi Beto yine başarılı bir maç çıkararak oyunu tuttu. Buna birde hakem marifeti ile Trabzonspor 10 kişi kalınca maç rotada devam etmeye başladı. İkinci yarıda 10 kişi oynayan TS’da Sörloth’un kendi sahasından aldığı topu bir sprinter gibi, sırtında iki kişi olmasına rağmen bir sprinter gibi ceza sahasına kadar taşıması ve rakipleri tarafından düşürülünce penaltı alması skoru 2-0’a getirerek TS’u rahatlattı. Ancak hakemler bu kadar rahata izin vermeyeceklerdi, Jerome top yerine kendini Da Costa’nın kucağına bırakması sonucu VAR’a giderek maçı yine dengelediler. Gerçi bu posziyonda Da osta’nın hakemlere çanak tutacak hareketi yapmasını da kendi hanesine eksi olarak yazmak lazım. Neden bu pozisyona kafayı taktığımı sorarsanız, TS_Başakşehir maçında hakemcik Fırat’ın gözü önünde Başakşehirli futbolcunun Nwakame’yi alaşağı ederek indirmesini görmemesi, buna ilaveten VAR’daki hakemciklerinde bu pozisyonu görmemeye çalışarak VAR’a gidllmemesi insanı kılandırıyor arkadaş. Ellere VAR bize YOK’mu diye hayıflanıyor insan. Gerçi buradan ne yazarsak yazalım, MHK ve hakemler kendilerine verilen talimatları uyguluyorlar tabi gayrı resmi talimatları… Futbolun unsurları olan herkes (İstanbul Mafyası hariç) ADALET istiyor. Bırakın artık bu ALİCENGİZ OYUNLARINI, herkese eşit davranın, EŞİT DAVRANAMIYORSANIZ, bırakın bu işi varsa eğer ŞEREFİNİZLE defolun gidin, çocuklarınıza HARAM LOKMA yedirmeyin. Taraftarlık yapmak istiyorsanız hakemlik formasını çıkarın taraftarı olduğunuz kulübün kombinesini alın tribünden destekleyin, bir diyeceğimiz olmaz. Sezon başından beri çaldığınız puanlar olmasaydı TS şimdiye kadar açık ara önde olurdu, inşallah bundan sonra puanlarımızı çalmazsınızda hak etmiş olduğumu şampiyonluğu kutlama şansımız olur. 


Hafta içerisinde FB ile kupa maçı, hafta sonunda ise Alanyaspor maçları ligin ve kupanın geleceğini belirleyecek. Abdülkadir iyi, güçlü ve istekli döndü. Sosa takıma dönüyor. Nwakaeme tüm sporseverlerin göz zevkini doyuran, estetik ve sonuca etkili futbolu, Sörloth ve Ekuban’ın muhteşem güç ve hırsları TFF, MHK ve HAKEMLERE rağmen özlenen şampiyonluğa ulaşacak seviyede. Tek korkum İstanbul mafyasının güdümünde futbolu masada ve sahada yönetenlerin TS’ye güçleri yetmeyince ALENEN AYMAZLIK YAPARAK ŞAMPİYONLUĞUMUZU ÇALMALARI olabilir, bunu yaparlar mı ? HAYSİYETLERİNİ TARTIYA KOYUNCA yapabilme ihtimalleri var gibi görünüyor. İnşallah bu kez olsun kalan maçları şerefli haysiyetli yönetirlerde hak eden şampiyon olur… 


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ