Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

SÜPER LİG’DE HAKEM VİRÜSÜ


Teknik Elektirk Postası - 232
Bu makale 2020-03-26 13:44:24 eklenmiş ve 1033 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Dünya Corona virüs pandemisi tehdidi ile ne yapacağını bilemediği bu günlerde, futbol dünyası da ne yapacağını bilmemekte ve şaşırmış durumda görünüyor. Ertelenen ligler, seyircisiz oynana maçlar vs. vs. herkes ne yapacağını şaşırmış vaziyette. İşin doğrusu binlerce insan hayatını kaybetmiş, daha ne kadar can kaybı olacağı bilinmiyor ve herkes kendi canın derdine düşmüş durumda. UEFA, FİFA bu günlerde çeşitli organizasyonlar için hayati kararlar alacak gibi görünüyor. TFF süper lig ve diğer alt ligleri seyircisiz oynatma kararı aldı, bu hafta böyle geçti, gerçekten seyircisiz tadı tuzu olmuyor maçların, ancak tedbir şimdilik bunu gerektiriyor. Bu süreç şüphesiz tüm kulüplere ekonomik yüklerde getirecek, muhtemel ekonomik kayıplar kulüpleri zor durumda bırakacak, bunlar ne olacak gelecek günlerde göreceğiz. Tabi herkes şapkasını alıp düşünecek mi bilmiyorum ama benim kanaatim, bütün dünya gözleri önünde cereyan eden Suriye halkına çoluk çocuk, kadın demeden yapılan zulme seyirci kalmış olmasına hatta onlara acımayı dahi çok gören haysiyetsiz zihniyetin neticesinde ALLAH(C.C.) tarafından bütün dünyaya verilmiş ceza gibi görünüyor. 


Suriyeli çocuklara ve kadınlara acımayan onları hor gören ‘’Suriyeli’’ burada ne işleri var diyen haysiyetsizler şimdi ne oluyor bu da nerden çıktı başımıza demeye başladılar, nerden çıkacak sizin Suriyelilere yaptığınız züllümden ötürü çıktı tabii ki, hani ölmeden önce ‘’HEPİNİZİ ALLAH’A ŞİKÂYET EDİCEM ‘’ diyen Suriyeli çocuk bütün dünyayı Allah’a şikayet etmiş, şimdi onun cezasını çekecek bütün dünya, inşallah ders alınır da bir daha kimseye zulmedilmez en azından zulme seyirci kalınmaz. Neyse futbola dönelim.


Süper ligin 26. Haftası sona erdi, ligin zirvesinde Trabzonspor ile Başakşehir seyircisiz olarak karşı karşıya geldi, denk kuvvetlerin maçı berabere bitti. Ancak yine Trabzonspor’un bariz penaltısı verilmeyerek öne çıkması, İstanbul takımları ile arayı açması engellendi. Fırat denilen düdük makarnası gözleri önünde Nwakaeme’nin yaka paça yere indirilmesini görmek istemedi, VAR’da pozisyonu izleyen hakem bozuntusu da ‘’KÖRLERİN DAHİ GÖREBİLECEĞİ’’ bu pozisyonu görmek istemedi. Sürekli TS aleyhine çalışan hakemler, LAN bırakın Trabzonspor’un yakasını, bu yaptığınız karşılığında kaç para alıyorsanız, aynı parayı millet versin size ADİL olun, ne Trabzonspor’un ne de başka takımın puanını ÇALMAYIN ULAN. Bu pozisyonu görmek istememek HAYSİYET SORUNU, ŞEREF SORUNU, NAMUS SORUNU ’dur. Siz maç satanlardan olmayın. Lafı fazla uzatmayacağım artık, Allah memleketimizi bu Corona virüsü belasından, süper ligi de HAKEM VİRÜSÜ belasından kurtarsın.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ