Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

‘’TİYATRO SÜPER LİG’’ ARTIK BİTSİN


Ekim 2019 - 227.Sayı
Bu makale 2019-10-31 09:15:24 eklenmiş ve 481 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Ligin YEDİ haftası geri kalmışken Trabzonspor liderin 2 puan gerisinde 3. sırada kendisine yer buldu. Ancak BJK maçı hariç hiçbir maçı kolay kazanamadı. Bunu Avrupa kupaları ile beraber lig maçlarının da sık aralarla oynanmasına bağlı ortaya çıkan yorgunluğa ve takımın önemli silahları olan Abdülkadir, Ekuban, Yusuf sarı ve Onazi’nin yokluğuna ve Sturridge’nin henüz form tutmamış olmasına bağlıyoruz. 


Abdülkadir Mart ayına kadar yok, eğer lig ve Avrupa’da finale doğru iddiamız devam ederse o zaman Abdülkadir’den fayda bekleyebiliriz. Bu süreçte olmayacağından Abdülkadir takımda yokmuş gibi planlama yapmak lazım. Sturridge son  iki maçta iyi sinyaller vermiş olup milli maç arasından sonra ilk 11’dem kendisine yer bulacak ve klasını gösterecek imajını verdi. 


Sturridge Trabzonspor’a ve ligimize kalite ve renk katacaktır, onunla maçlara bir adım önde başlayabiliriz. Onun oynaması ile Nwakame’ye binen yük azalacaktır ve buda Nwakame’nin daha faydalı oynamasını sağlayacaktır. Obi Mikel formunu buldu artık orta sahada formasını kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor. Sorloth takımın santrforu oldu, sturridge ve Ekuban onun arkasında fırsat forveti olarak oynayacak ve hepsinin de verimi üst düzey olacak gibi görünüyor. Sosa takımın maestrosu olarak pas bağlantılarını yapacak, hem asist hem de gol yaparak kaptanlığının hakkını verecek gibi görünüyor. Bu takım hakemler müdahale etmezse şampiyonluğun en büyük adayıdır bu sene. 


Tabi bütün bunlar adaletli oynanacak lig için geçerlidir. TFF, MHK ve hakemler ligin adaletli olması için değil, maalesef İstanbul takımlarını nasıl memnun edebileceklerini düşünerek plan yapıyorlar. Federasyon başkanı şuymuş, buymuş yönetimde şunlar varmış fark etmiyor, onlar için önemli olan İstanbul takımlarının memnuniyeti ve ligi finanse eden yayıncı kuruluşun memnuniyeti. 


Bunlar memnunsa sorun yok diyorlar, diğerleri piyon olsunlar diyorlar. Maalesef bu ligi yönetenler İstanbul takımlarının yarış içinde kalması için gereken tüm müdahaleleri yapıyorlar, birisi geri mi kaldı hemen o takım lehine hakem hataları (hata mı? Kasıt mı?) ortaya çıkıyor ve bu saygın, büyük takım yarış içinde kalıyor. Bu 3 takım dışında haddini bilmez bir takım liderliği sürdürüyor mu? Arayı açıyor mu? Hemen müdahale edilip aleyhine hakem hataları yapılarak haddi bildiriliyor.


Baktılar Alanyaspor arayı açıyor hemen müdahale edildi, BJK’lı Atiba’nın hakemin gözü önünde eline çarpan top sahadaki hakem ve Var’daki hakemler tarafından görülmedi ne hikmetse… Bu pozisyonu körler hatta ölüler dahi görür, bize masal anlatmayın. Alanyaspor durduruldu, BJK tekrar potaya girdi, bir taşla iki kuş. Demem o ki, bu sen yine o saygın(!!) , büyük(!!) İstanbul takımlarından hangisi ŞAMPİYON YAPILACAKSA gelecek haftalarda düdükler onun lehine hatalar yapacak. Sezon sonunda da UTANMADAN, SIKILMADAN ŞAMPİYONLUK kutlayacaklar ve yıllar sonra sahtekârlıklar unutulacak o takımın lehinde ŞAMPİYONLUK yazacak maalesef. 


Yarın Trabzon ya da başka bir Anadolu takımı arayı açarsa bu sahte büyüklerin sahte büyük taraftarları yayıncı kuruluşla olan aboneliklerini bitirmekle tehdit edecekler, ortada para olunca TFF ve MHK gereğini yapacak, o haddini bilmez Anadolu takımına haddi bildirilecek. 


Bu İstanbul takımlarının saygıdeğer(!?) başkanları işler kötü gittiğinde TFF, MHK ve hakemlere ayarı veriyorlar, o ayar yetmedi mi birbirlerine ayar vererek işi lehlerine çevirmeye çalışıyorlar. Ali Koç geçen yıl beyefendi rolündeydi, baktı olmuyor o da çirkefliğe başladı, ona buna sallayarak şampiyon olmaya çalışıyor.


Ben bunu bilir bunu söylerim. İnşallah yanılırım da Türkiye tiyatro değil futbol izler…


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ