Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

ABARTILI ÖZ ELEŞTİRİ


Teknik Elektirk Postası - 222
Bu makale 2019-05-27 10:22:32 eklenmiş ve 645 kez görüntülenmiştir.
Mustafa ALBAYRAK

Son günlerde siyasi hayatımızda ‘’ Abartılı Öz eleştiri ‘’ başlığı altında güzel bir münazara konusu var. 

Bu çeşitli tartışma programların da ve yazılı görsel basın da sıkça işlenmeye başladı.. Bu güzel bir başlık ve içerisinin doldurulması gerektiğine inanıyorum. Tabii ki öz eleştiri deyince aklınıza Ak Parti’nin geldiğini biliyorum. Çünkü diğer partilerin her nedense öz eleştiriye oto kontrole ihtiyacı yok.. İdare ettikleri iktidar oldukları Belediyeler de yörelerde beldeler de isterlerse il ilçe veya beldeleri lağım götürsün yolsuzluğun dibine vurulsun muhalefette ki partilerin herhangi bir öz eleştiriye ihtiyaçları olmadığını yakinen biliyoruz. Tüm seçim sonuçları da bunu her seferinde tekrar tekrar ispatlıyor. Misal siz Kadıköy Beşiktaş ya da İzmir Belediyelerinin ‘’ çok mükemmel - kusursuz ve hatasız ‘’ idare edildikleri için mi her seçim de açık farkla CHP tarafından kazanıldığını zannediyorsunuz? 

 

Siz hiç bir CHP’linin ‘’ yahu bu İzmir belediyesinde ya da Kadıköy Beşiktaş veyahut Bakırköy de yolsuzluk var. Çok betonlaştırma oluyor ya da burunları çok büyüdü bu CHP illerin biraz kulaklarını çekelim bir defa da daha iyi hizmet yapabilen bir Ak Partiliyi başkan yapalım ‘’ dediğini hiç duydunuz mu? Asla.. asla böyle bir şey duyamazsınız! İsterse bu il veya ilçeler hiç hizmet görmesinler CHP isterse insan olmayan başka bir canlıyı aday göstersin o canlı yine kazanır bu il veya ilçeleri! Denemesi bedava.

Ama Ak Parti seçmeni böyle midir? 

Tam tersine isterse 100 senedir alamadığı hizmeti bir Ak Partili belediye getirmiş olsun. Hiç görmedikleri yolları metroları tünelleri denizin altından ve üstünden geçirsin ağzı ile kuş tutsun. Ama en ufak bir hatasında Ak Parti seçmeni hemen bunu dikkate alır ve partisine belediye başkanına uyarısını yapar ve dersini verir sandıkta. Seçim sonuçları ve gelişmeler hep ortadadır.

Rakamlar hep bu dediklerimi teyit eder. ( onaylar )

İşte bu İstanbul 

Seçim Balonunun patlatılmasından sonra en çok gündem de olacaklardan birisi de bu ‘’ Abartılı Öz Eleştiri ‘’ mevzusudur.  İyi zamanınızda size besledikleri kinlerini gizli tutmak zorunda kalanların bir an tökezlediğinizde size karşı kullandıkları bir silahtır bu!

Beşiktaş ın eski teknik direktörü Fransız Futbol adamı Jean Tigana’nın dediği gibi ‘’ bu stat da herkes teknik direktör 40 bin taraftarın tamamı teknik direktör ‘’ dediği gibi Ak Parti’nin olmayan bir tökezlemesinde dahi kendilerince akıl satan Ak Partili siyaset dâhilerimiz var.

Sayfalarca öz eleştiri adı altında ‘’ Erdoğan a ve Ak Parti ye kinlerini kustular! 

Hakiki tenkit ( eleştiri ) baş tacıdır. Ama dost bunu gerekli makam ve yetkililere söyler sonra yine partisinin başarısı için çalışır  Ak Parti de bu tam tersi işliyor.. sözde muhalifler özde ise ‘’ Omurgasız ve kifayetsiz muhterisler ‘’ hem Ak Parti hem de adaylarının aleyhine çalışıyorlar.

‘’ Burnu sürtülmeli, kulağı çekilmeli ‘’ demeleri yetmiyor bir de rakip parti ve adaylara çalışıyorlar. Bu 2015 Haziran seçimlerinden beri böyledir! 

16 Nisan 2017 Referandumunda da 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri Genel Seçimlerinde de son Mahalli 31 Mart 2019 seçimlerinde de bu Omurgasızlar, Kifayetsiz Muhterisler hep Ak Parti ve Liderleri Sayın Erdoğan’ın aleyhine çalışmışlardır! Bunu kimse inkâr da etmiyor zaten! Hâlbuki CHP böyle mi? Bakın iki basit misal daha vereceğim CHP den. 

Birincisi ölümden dönmüş sabık genel başkanları Sayın Deniz Baykal. Malumunuz bir müstehcen kaset operasyonu ile hem de kendi partisi içerisinden ihanetle Başkanlık Makamından onur yoksunluğu yaşayarak alaşağı indirilmiş bulunan Sayın Baykal!

Konuşamayacak kadar hasta ve felçli-ama o halde bile partisi olan CHP’nin adayına destek veriyor, Yüksek Seçim Kuruluna uyarı yapıyor-aman diyor seçimi iptal etmeyin falan filan.

2. si yine partisi ve genel başkanınca üstü çizilmiş daha 1 yıl öncesinin Cumhurbaşkanı adayı Sayın Muharrem İnce...

 

Her yerde partisi CHP’nin seçim propaganda çalışmalarına katılmış partisine ve adaylarına tam destek olmuştur. Hep sahadadır Muharrem bey seçim öncesi günlerde.. Şimdi burada sormak lazım gelmez mi? 

Seçim sonrası 33 tweet lik flood larla ‘’ öz eleştiri ‘’ adı altında Partisine ve Genel Başkanı Lideri olan sayın Erdoğan a adeta parmak sallayanlar ‘’ Bırakın seçimde destek verip Ak parti ye oy istemesini kendileri ve eşleri aileleri dahil Ak Parti ye oy vermişler midir? Herkes biliyor ki kendileri de inkar etmiyor ki Oy Dahi Vermemişlerdir. 

 

Yukarıda da belirttiğim üzere, Tenkit ( Eleştiri ) bir parti veya bir siyasi liderlik için çok önemli bir yol gösterme hatalarını görebilme fırsatıdır! Ama bunların amacı yol göstermek hataları asgariye indirmek değildi. Hesapları hedefleri ‘’ üzüm yemek değil bağcıyı dövmekti ‘’

Bakın dikkatinizi çekiyorum.  Ak Parti bu seçimin yani 31 Mart 2019 un mağlubu değil galibidir. Hem de açık ara ile. En yakın rakibi olan 2. Partiye de % 50 oy fark bindirmiştir! Ama bu kifayetsiz muhteris sözde muhalifler Ak Parti yi mağlup gibi gösteriyorlar değil mi? 

Bir de Ak Parti’nin 17 senedir rakiplerine yaşattıklarını bir kere de kendisinin yaşadığını düşünsenize. 

Ben düşünmek bile istemiyorum!

CHP seçmeninin kendi genel başkanlarına 10 ar defa verdiği seçim yenilgi şansını Ak Parti seçmeni bir defa bile partisine ve genel başkanına liderine verir mi? 

Peki öyle ise hangi seçmen daha seçici, eleyici, dikkatli ve kültürlü? 

Ya da hangi partinin seçmeni ideolojik düşünüyor ve önüne konulanın ehliyet liyakat sahibi olduğuna ya da olmadığına ehemmiyet veriyor? 

Takdir siz bu yazıyı okuyanların!

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ