Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

TRABZONSPOR’UN GEÇMİŞTEN GELEN GELECEĞİ; GENÇLER


Nisan 2019 - 221.Sayı
Bu makale 2019-04-29 14:53:25 eklenmiş ve 647 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Ligin 28. haftası tamamlandığında Trabzonspor  4. sıradaki yerini sağlamlaştırmış, çok büyük hatalar yapılmazsa 4.lük garanti olarak Avrupa vizesi alacak gibi görünüyor. Onazi dışında sakatın kalmadığı, Abdülkadir Ömür ve kanat bekleri olan Pereira ve Novak’ın da takıma dönmesi ile birlikte takımda eksik kalmadı, bu takıma moral ve motivasyon getirecek. Takım kalan 6 haftada maksimum performans gösterirse 4.lükten de yukarı çıkarak 3 ya da 2. olabilir. Bu sezon Trabzonspor için çok büyük kazançlarla tamamlanmış oluyor. Öncelikle Yusuf ve Abdülkadir ile başlayan altyapı hamlesine Abdülkadir Parmak , Hüseyin, Uğurcan ve Arda’nın da eklenmesi ile hem altyapımıza olan güven meyvesini vermiş , hem de altyapıda çalışan gençlerde motivasyon kaynağı olmuştur, oradaki gençler hayallerinin peşinde koşmaya ve çalışmaya devam edecekler. Bu hem takıma maddi getiri getirecek, fuzuli masraflar yapılmayacak, kendi  şehirleri ve taraftarı oldukları takım için, evdeki babaları , anneleri , kardeşleri , amcaları, dayıları, halaları, teyzeleri , amca çocukları, dayı çocukları, sokaktaki mahalle arkadaşları, çocuk iken Trabzonspor tribününde beraber ‘’ ŞAMPİYON TRABZON’’ diye tezahürat yaptıkları taraftar arkadaşları için oynayacaklar ve en önemlisi çocuk iken hayalini kurdukları Trabzonspor’un şampiyonluğunu yaşamak  oynayacaklar.


 Sosa, Pereira, Novak, Rodalegga ne kadar iyi futbolcu olurlarsa olsunlar vs. vs. bu hislerle oynayamazlar,  bu efsane olan Trabzonspor ruhunu ortaya çıkaracak en önemli unsurdur. Bu gençlerimizin kıymetini bilelim. Tribünler  ve yerel medya bu çocukları küstürmesin. Bu gençler her maçta güzel oynayamayacaklar, bazen formsuz olacaklar, bazen moralsiz olacaklar, bazen sakatlıktan dolayı, bazen de maçın stresini kaldıramamaktan dolayı iyi oynayamayacaklar. İyi oynamadıkları günlerde bu gençleri hunharca eleştirmemek lazım, tribün teröristlerince hakaret  ve küfüre maruz bırakmamak lazım, bu çocuklara kötü oynadıkları günlerde ellerinden ayağa kalkmaları için destek vermek lazım,  yoksa bu gençleri yani altyapımızı yani geleceğimizi kaybederiz. Yusuf ve Abdülkadir  birkaç seneye kadar İspanya, İtalya, İngiltere liglerinde üst düzey takımlarda futbol oynayacak kapasiteye sahip oyuncular, kıymetini bilelim ve meyvesini toplamak içinde elimizden geleni yapalım.


Önümüzdeki sene Avrupa kupalarında mücadele edecek olan takımımıza ; Onazi’nin mevkisine bir oyuncu, Pereira’nın mevkisine bir oyuncu , hücumda sol kanat ve sağ kanata rekabeti arttıracak oyuncu transferi önümüzdeki sezon şampiyonluk yarışında sezon sonuna kadar olacak bir Trabzonspor  için yeterli olacaktır. Eğer sağ kanatta hücuma iyi bir oyuncu alabilirsek Abdülkadir Ömür’ü 8 numarada kullanabiliriz. Çünkü Abdülkadir Ömür  dikine, hızlı hücum yapabilen, adam geçebilen, şut atabilen bir oyuncu olarak rakip savunmaların dengesini bozup forvetteki diğer arkadaşlarına alan ve pozisyon sağlayabilir, buda takımın daha kolay ve daha çok gol atmasına yardımcı olabilir.


Son 6 haftada takımın göstereceği performans gelecek sezon için bir gösterge olacak ve gelecek sezonunda  planlamasına ışık tutacaktır. Başarılar gençler, başarılar Trabzonspor’un geçmişinden gelen geleceği … 


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ