Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

TÜRK FUTBOLU’MU ?? YOKSA BİZANS ENTRİKALARI MI ??


Şubat - 219. Sayı
Bu makale 2019-02-26 11:55:28 eklenmiş ve 672 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Devre arasına Sosa, Onazi gibi takımın beyni olan orta sahadan ve Pereira gibi sağ kulvarı çok iyi kullanan bekten yoksun giren TS, transfer yasağı nedeni ile bu mevkilere transfer yapamayınca kardodaki genç oyunculardan  takviye aldı. Bu eksiklere rağmen Başakşehir maçında iyi bir futbol ortaya koymasına rağmen hakemlerin olağan üstü katkıları sayesinde maçtan mağlup ayrıldı.

TFF’nin kapalı kapılar ardında aldığı kararla  TS şampiyonluk yarışının uzağında bırakılmaya çalışılmaktadır. Başakşehir maçında çaldıkları puanı Ankaragücü maçında telafi etmeye çalıştılar. Ardından Sivas maçında oyuna küçük dokunuşlar yapıp maçı kazanmamazı sağladılar. Ve en son olarakta GS maçında  bilerek isteyerek, görmelerine rağmen maçı TS’dan alıp GS’ye verdiler. VAR’a rağmen pozisyonları belerek yanlış kararlar veren hakemliğin yüzkaralarından olmayı başaran Ümit Öztürk denen piyon maçı, Trabzonsporu ve Türk futbolunun geleceğini katletmiştir. Ümit Öztürk GS-TS maçında düdüğü ağzı ile değil poposu ile çalmıştır, o DÜDÜK ya ASILACAK ya da neresi ile çaldıysa orda duracak, bir daha utanmadan hakemim diye maça çıkmasın. Çok merak ediyorum o maçtan sonra evine gidip eşinin, çocuklarının yüzüne utanmadan, sıkılmadan nasıl bakabiliyorsun Ümit. Galatasaray’a penaltı olmayan pozisyonu penaltı olarak gören , TS’un bariz penaltısını VAR’da izlemesine rağmen penaltı olarak göremeyen, maçın ilk yarısında Nagatomo ve Diagne’ye kırmızı kart veremeyen ya da vermeyen biri ya KÖR’dür ya da KASITLI olarak ya bir şey karşılığında ya da GS’den korktuğundan bu pozisyonları bilerek isteyerek GS lehine yorumlamıştır . KÖR isen hakemlik yapamazsın zaten  yapamıyorsun bırak bu işi, düdüğünü as Ümit. Kör değil isen bu işte kasıt var bu daha tehlikeli bir durum. Zengin kulüplerden korkuyorsanız bu nedenle zenginler lehine düdük çalıyorsanız yapmayın bu işi, gidin şerefinizle hamallık yapın çocuklarınıza haram yedirmeyin. Bunu yapan birinin UTANMASI, ŞEREFİ, NAMUSU Türk toplumu tarafından sorgulanır. Zamanın birinde şike söylentilerinin ayyuka çıktığı dönemde bir kulüp başkanı ‘’maçı satan karısını da satar’’ demişti, hey gidi tarih tekerrürden ibarettir diyenler  aklıma geldi birden bire. TFF’de görevli GS kökenli bir yönetici birkaç ay önce istifa etmişti, sonra GS’nin menfaatlerini korumak amacı ile GS’nin menfaatlerini korumak amacı ile istifasını geri almıştı.


 Görüldüğü üzere Adnan bey GS’nin menfaatlerini gayet iyi koruyor. Şimdi TFF,MHK ve hakemler önümüzdeki hafta Alanyaspor maçında TS’ye kıyak yapmaya çalışarak olayı ÖRTBAS etmeye çalışacaklar, bu yazı yayınlandığında maç oynanmış olacak zaten göreceğiz hep birlikte olayı. Eyyyyy TFF , eyyy MHK, eyyy hakemler bize hak ettiğimiz maçın puanını verin, hak etmediğimiz puanı vermeyiz, NAMUS, ŞEREF, HAYSİYET bunu gerektirir, tabi NAMUSU, ŞEREFİ, HAYSİYETİ olan bunu anlar sizin bunu anlayacağınızı pek tahmin etmiyorum, yıllardır yapılanlara bakınca insanda UMUT kalmıyor. 


Sen Ümit denilen tetikçi TS’da oynanyan gençlerimizi Arda’nın, Yusuf’un, Abdülkadirlerin, Batuhan’ın ve diğer oyuncuların hakkını , emeğini alıp GS’ye verdin . Bu çocuklaerın CV’sinde yazacak galibiyet, gol, şampiyonluk vs’yi alıp Nagatomo, Diagne, Fernando, Muslera … vs’ye verdin yani Türk’ten alıp yabancıya verdin, yaptığınla guru duy, Türk futbolu neden gelişmediğini soranlar bu olaya iyi baksın.  İyi oynasan da hakların çalınıyorsa bu gençler hangi inançla maça çıkacak. TS’den alıp BJK, Başakşehir, GS’te puanları ver sonra telafi için Rize’den, Ankaragücü’nden alıp TS’ye vererek olayı ÖRTBAS et, hayır bu kesinlikle kabul edilemez, siz haram yemeye alışkın olabilirsiniz ama biz böyle istemiyoruz. Bize hakkımızı verin, hakkımız olamayanı istemiyoruz.


Birkaç sezon önce yazdığım bir yazıda bu konuya değinmiştim. Türk futbolunun ilerlemesini istiyorsanız ilk önce bu işi yönetenlerin değişmesi gerekiyor. Türk futbolu maalesef İstanbul takımlarının memnun edilmesi üzerine yönetilmektedir. Kurullar zaten İstanbul takımlarınca yönetimektedir  ve onların menfaati gözetilmektedir. Bu anlayış oldukça VAR’da olsa pozisyonları GÖREMEZLER, VAR’a rağmen pozisyonlar İstanbul lehine çalınacaktır. Baktılar VAR düzgün uygulanınca zirvede GS,BJK ve FB yok, o zaman VAR yok sayılmaya başladı, aleni olarak pozisyonlar görülmemeye başlandı. Ondan sonra vatandaşlar NAMUS, ŞEREF VE HAYSİYET sorgusu yapar, siz yine utanmazlığa devam edersiniz. Bu TFF, MHK yöneticiler, hakemler dünyanın parasını alıyorlar. Bu paraların bir kısmı ile yurt dışından mesela Almanya’dan TFF yöneticisi, MHK yöneticileri ve yabancı hakem getirelim, kesinlikle daha adaletli, daha dürüst bir lig izleriz. Yabancı hakem , yönetici olur mu diyecekler için şunu söyleyeyim yabancılar na GS’yi, ne BJK’yı, ne FB’yi ne de TS’yi tutmuyorlar bu nedenle taraf tutmazlar, daha adaletli bir yönetim sergilerler. Mevcut yönetim tarzı değirmenin suyunu hep İstanbul’a akıtmak üzere kurulmuş olup, oradan adalet falan çıkmaz, çıksa çıksa ‘’NAMUS VE ŞEREFTEN YOKSUN KÖR HIRSIZLAR’’ çıkar.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ