Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Toparlanma Dönemi (mi?)


KASIM - 216. Sayı
Bu makale 2018-11-28 15:40:32 eklenmiş ve 1020 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Siz değerli okurlarımızın da hatırlayacağı üzere, geçtiğimiz aylarda bir çok kez eleştirdiğimiz “Cocu” meselesi on haftalık sabırlı bekleyişin ardından nihayete erdi. Bu kararın tüm Fenerbahçe camiası için hayırlara ve başarılara vesile olmasını diliyorum. Aynı takımın, aynı şartlarda, son maçlarında göstermiş olduğu mücadele ve almış olduğu sonuçlar, eleştirilerimizde ne kadar haklı olduğumuzu da camiamıza göstermiş oldu. Ki, bu maçların içinde bizim için en önemli maç olan Galatasaray derbisi de vardı. 


Erwin Koeman, Cocu’nun yardımcısı olmasına rağmen onun haftalardır yapamadığını kısa sürede gerçekleştirdi ve en azından kötü gidişatı durdurdu. Bundan sonrası için Koeman’dan beklentimiz, eline geçen bu büyük fırsatı en iyi şekilde değerlendirip hem Fenerbahçe’mizi hem de kariyerini yukarılara taşıması olacaktır. 


Koeman, Aykut Kocaman ve Cocu’nun düşüncesinin tam tersi bir kararlarla kadroya ufak tefek dokunuşlar yaptı. Öncelikle, takımdaki liderlik sorununu, tecrübeli oyuncu Valbuena’ya çözmüş gibi görünüyor.  Valbuena’ya sunduğu özgür oyun alanı ve nedenini bilmediğimiz bir şekilde yeni transfer edilerek yedek kulübesinde bekletilen oyuncularında da takıma katılmaları ile takımımız toparlanma dönemine girmiş durumda. Taraftarın umut bağladığı bu tablonun bozulmaması için önümüzdeki birkaç maçı daha galibiyetle sonlandırmalı. Sonrası içinde mücadeleci oyun anlayışı ile taraftarında güvenini alarak başarıyı sürdürmesi çok da zor görünmüyor. Durum böyleyken, henüz toparlanma sürecine girmiş olan takımda, futbolcuların kafasının karışmasına sebep olan teknik direktör haberlerinin de son bulması şart. Bu nedenle Fenerbahçe yönetiminin hiç başka maceralara atılmadan Keoman’a gerekli desteği vermesi ve kendisi ile sezon sonuna kadar devem edeceğini kesin bir dille belirtmesi gerekir. 


Sezon başında transfer olan ancak sakatlığı nedeniyle uzun süredir tedavi olan Tolga Ciğerci, ilk kez takımla antrenmanlara başlamış ve Trabzon maçı dahil, önümüzdeki maçlarda da forma giyme şansına sahip olacak. Kendisinin de kadroya dahil olması ile takıma güç katacaktır. 


Ara dönemde, özellikle savunma bölgesine yapılacak transferler ile takımda taşlar yerine oturmaya başlayacak diye düşünüyorum. Tabi bu arada takımdaki durumu netleşmeyen oyuncular hakkında gerekli kararların verilmesi ile gönderileceklerin yerine inşallah altyapıdan gelecek olan gençlerimizin de şans bulmasıyla Fenerbahçe’miz uzun vade de çok daha başarılı olacaktır. 


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ