Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Deplasman Fobisi…


Şubat 2018 - 207. Sayı
Bu makale 2018-02-26 16:47:13 eklenmiş ve 307 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Galatasaray sezonun ikinci yarısına başlarken Terim’de Tudor’lu Galatasaray  gibi deplasman galibiyeti açısından pek iç açıcı performansta değil. Terim takımın başına 17. Haftada geçmiş üç deplasman maçına çıkıp 1’ini kazanmış kendi sahasın da  3 maçı kazanmıştı.

Kendi sahasında ki maçlara bakarsak Galatasaray Terim’in istediği  oyun tarzında oynuyor  istekli arzulu rakip sahada hücum pres uygulayıp farklı galibiyetler alabiliyor. Deplasman maçlarında  kendi sahasında oynadığı takım oyunu nu bir türlü sahaya yansıtamadılar. Bunların başlıca sebepleri ara transfer döneminde  Stoke City’e transfer olan BADOU NDİAYE’di.  Galatasaraya gelişi sürecinde bonservis bedeli yüzünden ortalığı birbirine katan tüm futbol severler  o paralara çok daha iyi futbolcu alınabilir diye yorumlar yaptılar.

Kayserispor maçında sakatlanan Fernando takım da olmayınca  o bölgede Ndiaye’nin yokluğu özellikle deplasman maçlarında çok hissedildi.

SELÇUK, TOLGA ve  DONK, FERNANDO sakatlığı düzelip sahalara döndüğü takdir de  deplasman maçları nasıl olacak hep beraber izleyeceğiz..

Kasımpaşaspor maçın da Galatasarayın yenilgisinden çok  GOMİS’in maçın başında yaşamış olduğu talihsiz bayılma anı hafızalarda yer edinecek her maçta tekrar yaşanacak mı  tedirginliğiyle  karşı karşıya kalacağız. Galatasaraya transfer olmadan önce  birkaç sefer bayılma anı yaşadığı için kendisi adına sorun yok tu ama biz ilk defa böyle bir olaya tanık olduğumuz için  tüm spor yorumcuları maçı neden tamamladı diye Galatasarayı topa tuttular ama şu gerçek ki Galatasaraya gelmeden önce zaten böyle bir sağlık sorunu  olduğu biliniyor ve söylenmişti  tüm futbol severler de inşallah böyle bir durumla karşılaşmaz bundan sonra.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ