Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Çarşambanın Gelişi Perşembeden Bellidir


Temmuz 2017 - 200. Sayı
Bu makale 2017-07-31 11:44:56 eklenmiş ve 391 kez görüntülenmiştir.
Cemil Selçuk YILDIRIM

Fenerbahçe taraftarı veya Galatasaray taraftarı olmanın en zevkli tarafı birbirlerinin mağlubiyetleri üzerinden dalga geçmektir. 

  Türk futbolu açısından üzüntü verici olsa da Galatasarayın ikinci Tromso faciası yaşandı. Eskilerin bir lafı var ‘’Çarşabanın gelişi Perşembeden belli olur’’ diye. Bunun böyle olacağı ilk maçtan belli idi. Gelelim Fenerbahçemize bu satırları kaleme alırken Fenerbahçenin de rakibi belli oldu Avusturya takımı Stump Graz. Ciddi önlemler alınmazssa aynı felekat bizim de başımıza gelebilir. 

Bu ifadeyi neden kullanıyorum Aykut Kocaman’ın tekrar takımın başına gelmesinden sonra takımda şaşkınlığı ve ataleti gözlemliyorum buda hazırlık maçlarında aleni ortaya döküldü. Bir defa takımın golcüsü yok. Fotbol bir skor oyunu ise bu skoru sağlayacak esas oğlan takımda yok. Aslında var da yok. İsmi ve bugüne kadar yaptıkları orta olan son dönemin en iyi golcülerinden birisine sahibiz fakat bize faydası yok. Benim hislerim gösteriyorki artık ne bizim takıma ne de başka bir takıma bir faydası olamaz. Çünkü Van Persie sakat olmadığı halde sakatım zannediyor. Bir fizyoterapiste değil bir psikoterapiste ihtiyacı var. Yoksa arı gibi çalışan Mathieu Valbuena yada çok iyi sağbek Mauricia Isla takımın bu problemini çözmez. 

Çok acil bir santrafor ihtiyacımız var bu kesin. Birde kesin olan bir şey var sezon başlarken taraftarın içini kıpır kıpır yapan takım olur taraftar bunu hisseder işte beni bu duyguya sürükleyecek bir takım kurgusu göremiyorum.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ