Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Mayıs Sonu, Hüzün...


Mayıs 2017 - 198. Sayı
Bu makale 2017-05-31 13:34:52 eklenmiş ve 371 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Yine bir futbol sezonu sona eriyor, Mayıs ayının son günleri geldi. 1985 yılından beri, Türkiye’de Mayıs ayı sonunda bir ilimiz hariç tüm illerde coşkulu ve mutlu bir şekilde şampiyonluk kutlamaları,  gösteriler, eğlenceler yapılır, sadece bir ilimizde o gece hüzün vardır, kimsenin ağzını bıçak açmaz, hayatları futbol olan bu ilimizde o gece hiç kimse futboldan bahsetmez, herkes susar, herkes içinden ağlar, gözyaşları kalbine akar. 


Evet…  Bu şehir Trabzon… Futbola aşık bu kentimiz, Mayıs ayı sonunda sanki  kara kışta imiş gibi Karadeniz üzerine çöken karabulutlar gibi hüzün  tüm şehri sarar, sanki bütün şehrin gemileri Karadeniz’de batmış gibi durgun, hüzünlü ve yaslı olur., bütün şehir cenaze evi gibi bir hal alır.


 Futbola yaklaşık olarak 3 ay ara verilecek, yeni sezona her takım yeni umutlarla girecek, taraftarlarda iyi, etkili, doğru transfer beklentisi ve bunun sonunda da şampiyonluk hayalleri rüyalarını süsleyecek. 


Bu sezonun ilk yarısında tarihin en kötü ilk yarısını geçiren Trabzonspor’da yönetim, teknik heyet ve taraftarın sabrı ve devre arasında yapılan doğru transferler ile ikinci yarıda özlediğimiz Trabzonspor’a yakın bir takım izledik, bu da bize gelecek sezon için büyük umutlar vaat etti, artık gelecek sezona umutla bakıyoruz. 2018 Mayıs ayı sonunda şampiyonluğun en coşkulu kutlanacağı ilin Trabzon olacağı umutlarını taşıyarak, 2017 Mayıs ayını da hüzünle kapatıyoruz.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ