Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Asla Giremeyeceğimiz AB


Nisan 2017 - 197. Sayı
Bu makale 2017-05-08 11:01:05 eklenmiş ve 715 kez görüntülenmiştir.
Atilla YEĞİN

Referandum ve sonrasında içeriden ve özellikle Avrupa’dan gelen hezeyanları anlayabilmek için Hristiyan teolojisi  üzerinden Avrupa siyasetini en iyi analiz eden rahmetli Aytunç Altındal’ı ve enfes eseri ‘Gül ve Haç Kardeşliği’ isimli kitabını tekrar inceledim bu konuları  şu şekilde izah ediyordu:  “Türkiye’yi asla Avrupa Birliği’ne almayacaklar ve Türkiye asla Avrupa Birliği’nde olmayacak, vakit kaybetmeyin.”

Ona göre, Türkiye Avrupa’nın tarihinde var, ama kültüründe yoktur. Avrupa tarihi Türkler olmadan yazılamayacak olan bir tarihtir. Ama kültür olarak Türkler’in kültürü ile onlarınkinin uyuşmasının mümkün olmadığını, ikisinin arasında bir doku ve kan uyuşmazlığının var olduğu şeklinde izah etmeye çalışmaktadır. Ayrıca, Yasama, Yürütme, ve Yargı’nın üçünün bağımsızlığı ama bir arada bulunmasının, aslında Hristiyanlığın temel itikadı olan “Baba-Oğul-Kutsal Ruh” inancından ortaya çıkmış olduğunu da öne sürmektedir. Avrupa’nın demokrasiyi kurarken, Yargı, Yasama, ve İcrâ’nın üçününde bir arada ama birbirinden bağımsız olarak bulunmasını öngörmüş olduğunu dile getirmekte, ve Hristiyan-Avrupa’nın burada aynen “Baba-Oğul-Kutsal Ruh” inancında olduğu gibi kendi dinini gördüğünü iddia etmektedir. Kendi ifadesiyle: “Türklerin dininin monolitik olması ve üçlü bir tanrı inancının bulunmaması nedeniyle, Batı demokrasisindeki bu üçlü mekanizmanın Türkiye’ye bir türlü uymadığını dile getirmektedir. Türklerin doksan yıldır cumhuriyet olarak bunun mücadelesini verdiklerini, yapı olarak da İslâmî gelenek içerisinde yetişmiş olmaları nedeniyle hep monolitik olanı, yani tevhid yolunu aradıklarını ifade etmektedir.”

Bu görüşleriyle, olayların Türkler için vahdet ve tevhid yoluyla hep monolitik olması gerektiği görüşünü savunmaktadır. Ona göre, Avrupa Birliği ise: “Kuralları gnostik ve seküler Hristiyanlar tarafından belirlenen masonik bir yapılanmadan başka bir şey değildir. Hattâ o kadar masonik bir teşkilâtlanmadır ki, inşa edilen binalar bile masonik sembollere göre yapılmıştır. Dolayısıyladır ki orada yürüyen bütün yasaların hepsi, seküler ve gnostik Hristiyanlığın getirip koyduğu kurallardan oluşmaktadır.”

İşte tüm bunların ışığında yürütmenin nasıl olacağını yine bize batının dayattığı parlamenter  sistemden çıkıp bize uygun olan belki de coğrafi konumumuz ve tarihi mirasımız tarafından bize en çok yakışan başkanlık sistemini geçen günlerde oyladık sonuçta evet olarak tarihe geçti. Akabinde çok yakında önümüze gelmesi muhtemel diğer bir  referandum da AB’ye girip girmeme konusunda vereceğimiz kararı da rahmetli üstad Aytuç Altındal’ın bu konudaki yukarıda alıntıladığımız anlatımları bize yol gösterecektir.

Hayırlı işler dileği ile Allah yar ve yardımcımız olsun.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ