Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yeniden Eski Trabzonspor...


Eylül 2016 - 190. Sayı
Bu makale 2016-09-23 17:48:43 eklenmiş ve 563 kez görüntülenmiştir.
Dr. Yasin Duran

Yeni sezon başladı, ilk 3 hafta karşılaşmaları oynandı. Bu üç hafta zarfında Trabzonspor’un oynadığı oyun hiç birimizi tatmin etmedi… Yeni oyunculardan oluşan  kurulmuş bir takım, maçlar da seyircisiz olunca tatsız –tuzsuz bir oyun ortaya çıkardı. Yeni kurulmuş bir takımın oyununun oturması için zaman gerekir, bu zamanı takıma sağlayacak olan bizim sabrımızdır. Biz sabredersek, tribünler dolduğu zaman tribündeki taraftar sabrederse, Trabzonspor istediğimiz, özlediğimiz, sabırla beklediğimiz heyecan verici oyunu ortaya koyacaktır, ilk maçlarda yeterli olmasada takım bu sinyalleri verdi.


Ancak sayın Yanal’ın takıma birkaç dokunuş yapması gerekmektedir. Takımdaki oyunculara göre Trabzonspor bu sene 4-1-4-1 oynaması  en iyi oyunu ortaya koymasını sağlayacaktır.


                          Onur

Zeki    Uğur(Mustafa)    Durica    İbanez


                          Aytaç


Güray      Onazi      Mehmet      Castillo


                          Suk

                 (Muhammet)


Okay yavaş ve ağır bir futbolcu olduğundan defeansın önündeki son hamleleri yapmakta gecikiyor, oyunu hızlandıramıyor. Bu nedenle Okay’ın yerinde daha hızlı ve güçlü olan Aytaç’ın oynaması takıma daha büyük katkı yapacaktır. Savunmanın solunda oynatılan Güray sağ açığa alınmalı ve onun yerine  İbanez oynamalıdır. Sağ açıkta oynanyan Yusuf bu takımda ancak yedek olur ve oyuna girdiğinde sol açık oynayabilir, Yusuf topu alıp sağ açıktan içeri katedipte şut çekerek sezonda ancak 2 gol atar, bunun da  takıma bir artısı olmaz. Onazi hızlı, adam geçebilen, şut atabilen bir oyuncu olduğundan santrforun arkasındaki dörtlü içinde olmalıdır. 


Usta ve yönetimdeki arkadaşları UEFA ile mali konularda anlaşmış olup, takımın mali konulardaki dengesiz harcamalarını kısıtlamış, fazla olan oyuncu sayısını azaltmı ve kulbün mali dengesini sağlamışlardır. 2015-2016 futbolculara ödenen ücret 48 milyon Euro iken bu yıl 22 milyon Euro’ya inmiştir, aradaki fark, takım şampiyonlar ligine katılıp gruplardan çıkarsa elde edilecek kazanca eşittir, bu nedenle yönetimi bu başarısından dolayı kutlarım. Ayağını yorganına göre uzatıp, mali dengeler sağlandıktan sonra  Yana’lın takıma kendi sistemini adapte etmesine ve tribündeki  taraftarın sabır göstermesi neticesinde 10. Haftadan itibaren Trabzobspor’un  istediğimiz özlediğimiz, hızlı, dikine , heyecan verici oyunu bize izleteceğine inanıyorum.


Özlenen eski Trabzonspor’u yeniden izlemek dileğiyle ….


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ