Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Yeni Sezon Başlarken


Ağustos 2016 - 189.Sayı
Bu makale 2016-08-25 17:44:36 eklenmiş ve 681 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Bir yeni sezona daha başlamış bulunuyoruz. 2016-2017 futbol sezonu tüm spor camiasına ve severlerine hayırlı olsun. Yeni sezona geçmeden önce Süper Kupayı kazanan Galatasaray’ı tebrik etmek istiyorum. Galatasaray son şampiyon Beşıktaş’ı penaltı atışları sonrası eleyerek müzesine bir kupa daha götürdü. Açıkcası Galatasaray kupa almakta çok mahir bir kulüp. Türk futbol takımlari içersinde en fazla kupa almış takım. Kupa alan takım tebrik edilir bizde öyle yapıyoruz. 

 

Peki Galatasaray bu kupayı alırken nasıl bir oyun ortaya koydu biraz bunun üzerinden yazmak istiyorum. Açıkcası Galatasaray hiçde iyi oyun oynayamıyor. Futbolcuları kalitesiz diyemem fakat futbol sistemi, oyun kurma, atak yapma, gol atma konusunda çok yetersiz. Çok zor pozisyon buluyor ve bunları değerlendirmede de etkisiz kalıyor. Bruma’nın hucüma hareket ve hız kazandırdığı kesin fakat Brumanın hızına ayak uyduracak takımda oyuncu yok! 

 

Takımın en iyi yani şuan Muslera gözüküyor. Hakikaten Muslera yaptığı kurtarışlarla takımı ayakta tutuyor. Hani Muslera olmasa ne olurdu Galatasaray’ın hali diye düşünüyorum. 

 

İlk lig maçındaki görüntüler kupa maçındaki görüntülere benzer idi. Yine oyun kurmakta, pozisyona girmekte zorlanan Galatasaray kalesinde Karabükspor’a karşı çok pozisyon verdi. Yine Muslera kalesinde devleşti ve gol için geçit vermedi. Galatasaray son dakikada bulduğu gol ile galip geldi. Bu galibiyete ne kadar sevinelebilir bilemiyorum ancak ben çok fazla sevinebilmiş değilim. Teknik direktor Riekerink’ in takıma bir sistem ve bu sistemi oynayacak oyuncuları en kısa zamanda adapte etmesi gerekiyor. Aksi takdirde bu sene Avrupa kupalarında oynayamayan Galatasaray gelecek sezonda bu turnuvaya katılamama riskini yaşayabilir.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ