Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Marka Bulmak Artık Daha Kolay!


Nisan 2016 - 185. sayı
Bu makale 2016-04-26 12:04:49 eklenmiş ve 666 kez görüntülenmiştir.
Kemal YAMANKARADENİZ

MarkArt ile marka oluşturmak artık zaman kaybı değil. MarkArt gidilecek yolu kısaltan ve maliyetleri azaltan bir program. 


İyi bir markanın oluşumunda en önemli etken iyi bir marka olan ismi veya işareti belirlemekten geçmektedir. Tüketici tercihini kazanacak bir markayı oluştururken markanın; zihinlerde yer edecek, Türkiye’de ve yurtdışında tescil edilebilecek, pazar payımızı arttıracak, sektöre yeni bir dinamik ve enerji getirecek nitelikte olması, firmayı geleceğe taşıyan önemli bir araçtır. Bu özellikleri nedeniyle marka bulmak için harcanacak zaman ve para gelecekte elde edilecek değerlerle kıyaslandığında deryada damla bile olmamaktadır. Başlangıçta bu temel özellikleri içeren markayı bulamayanlar firmalar, sonraki yıllarda bunun bedelini ödemektedirler. Marka oluşturmak zaman kaybı değil gidilecek yolu kısaltan ve maliyetleri azaltan bir programdır.


Ülkemizdeki tanınmış yerel ve dünya markalarının hikayelerine baktığımızda en önemli özelliklerinin anlamlı kelimelerden oluşması değil anlamlı bir işaret olarak konumlandırılmış olduklarını görüyoruz. Çünkü ayırt edici özelliğe sahip olan bu işaret markanın kendisidir.


Marka bulmak için firmaların kendilerinin zaman harcaması gerekmez. Bunun için; firmaların bulunduğu sektör, müşteri ve rakiplerini de dikkate alarak tescile uygun, doğru markayı MarkArt hizmeti sağlamaktadır. Türkiye’de ve yurtdışında tescilinin mümkün olup olmayacağının araştırmasının yapıldığı bu hizmet marka bulmada ve marka oluşturmada sıkıntı yaşayan sektörlere yeni bir açılım getirecektir. Firmalarımız yeni marka bulmada zorlanmadan yüzlerce alternatif işaret veya isim üzerinden çalışmalarını sürdürme imkanına kavuşmuş oldukları için yukarıda belirttiğimiz özelliklerde markalara da sahip olacaklardır.


Ayrıca pazarın değişen yapısına ve tüketici guruplarına göre markalar kullanan firmalarımız, gelecekte kullanacakları bu markaları tescil edilmeden kullanma riskini ortadan kaldırmış olacaklardır. 


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ