Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Batı’nın İkiyüzlülüğü


Mart 2016 - 184.Sayı
Bu makale 2016-03-23 12:57:46 eklenmiş ve 591 kez görüntülenmiştir.
Reha Mirsad KARTAL

Şurada üzerinden fazla bir süre geçmedi daha. 2013 yılı Haziran Temmuz ayları idi. General AbdulFettah SİSİ silah zoru ile Mısır halkının ezici çoğunluğunun Cumhurbaşkanı seçtiği Mursi’yi silah zoru ile devirdi ve hapse atıp idama mahkum etti. Peki Avrupa ve Amerika çıkıp da ‘’Bu Bir Darbedir..İnsan haklarına aykırıdır ‘’ dedi mi? Hayır! Gücü olmadığından mı Hayır.! Hatta el altından destekledi. 


Peki kendi ülkelerinde ulusal güvenliği teröristler tehlikeye düşürdüklerinde sıkıyönetim ilan edip, insan haklarını askıya alıyorlar mı? (Fransa da olduğu gibi..Kasım da ki terör saldırılarından beri Fransa halen sıkıyönetimle idare olunuyor, ne zaman biteceği de belli değil) Pekiyi aynı ülkeler yani Avrupa ve Amerika bizim ülkemiz de neden teröre karşı önlem aldığımızda hemen ‘’Polis devleti mi oluyor sunuz ?‘’ insan hakları engellenmesin gibi tezviratta bulunuyorlar. 


Joe Biden Türkiye’ye geliyor ve Türkiye’nin askeri sırlarını Dünya’ya servis eden casus gazeteciye övgüler diziyor ve peşinden Anayasa Mahkemesi de o casus gazeteciyi geçici de olsa serbest bıraktırıyor! Türkiye’de gazetecilere baskı var diye yaygara yapıyorlar! Biz artık millet olarak dik bir duruşa sahip olmalıyız ve ülkemizin iç işlerine hiç bir yabancı dış müdahaleye razı olmamalıyız. Bu bir bağımsızlık mücadelesidir. Amerika veya Avrupa çok demokrat ise SİSİ’yi kınayıp Mursi’ye destek versinler.! Gazeteci haklarını düşünüyorlarsa Londra‘da ki Ekvator Büyükelçilğinde 12 metre karelik bir oda da hapis hayatı yaşayan JULLİAN ASSANGE’a hak verip özgür bıraksınlar! Neden tutuklama tehdidi ile hapis hayatı yaşıyor Assange ? O da nihayetinde gazetecilik habercilik yaptı! Akıllarını kendine saklasınlar Batılı riyakarlar ve onların içimizde ki işbirlikçileri!

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ