Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kaostan Çıkan Düzen


Şubat 2016 - 183.Sayı
Bu makale 2016-02-24 15:34:19 eklenmiş ve 683 kez görüntülenmiştir.
İsmail Güzel

Ülkemiz, egemen güçlerin içimize ektiği nifak tohumları ve uydurma ideolojiler yüzünden binlerce can verdi.


Devletin kurumlarında çalışan  bürokratın, istihbaratçının, askerin, polisin, hakimin, savcının kısaca devlet için çalışan  bireylerin hepsinin bireysel olarak farklı görüşleri, inançları ve ideolojileri olabilir. Devlet düzeninin devamlılığı söz konusu olduğundan devletin anayasa ile düzenlenmiş kanunları ve çalıştıkları kurumların düzenlediği kuralları geçerlidir. Bunun dışında hiçbir otorite yahut bir lobi yada güç ile dayanışma içinde olmaları tartışmaya bile açılamaz. 


Ordo ab Chao

33.dereceye çıkan masonlara verilen madalyanın üzerinde yazan ve günümüzdeki düzeni anlatan ‘Ordo ab Chao’ kaostan çıkan düzen olarak ifade edilir.

 

Bölgemizde ve  ülkemizdeki hiçbir olayın tesadüf olmadığını itiraf eden Amerika’lı yahudi, ünlü iş adamı bankacı David Rockefeller’in geçtiğimiz senelerde yaptığı ve bizlerinde bildiği itiraflar ülkemiz ve coğrafyalarda olan biteni çok net olarak anlatır.

 

Ordo Ab Chaos, önce kaos, sonra düzen. 

 Egemen güçlerin, her dönemde yaptığı gibi dönemin kukla provokatörleri aracılığı ile özellikle coğrafyamızda ideolojik ve mehzepsel kavgaları körükleyerek, darbelere zemin hazırlatıp istenileni almış. Yönetimleri, ekonomik tehditlerle, kendi çıkarları dışındaki hiç bir yapıya izin vermeyerek esaret altına almışlardır. İşte ülkemize yaşatılan kavganın ve baskının nedeni tam da burda yatmaktaydı.


Son yıllarda ülkemizin atılımları ve özellikle kendi yağımızla kavrulma fikri batılı güçleri çok rahatsız etmekte. Ülkemiz, IMF’ye avuç açan ve batılı devletlerin geleceğine dair kararlar veren ülke konumundan zenginler ligine çıkan ve artık yön verilen değil yön veren konuma geçmiştir. Milli yazılımlar ile donatılmış yerli ürünler, kabına sığmayacak kadar büyüyen, hareketli ekonomik yükseliş ve tabiki son yıllarda yapılan yatırımlar batıyı iyiden iyiye germesi, ülkemiz üzerindeki baskının dozunu artırmaktaydı.

Marmaray ile dünyaya verdiğimiz boğazlar hakimiyeti mesajı, sadece Ortadoğu’da değil, ticaret için de Pekin’e kadar gideceğimizin göstergesidir. Devletimizin, Kanal İstanbul Projesi ile de boğazlara yeni bir statü katacağı ve boğaz geçişlerinin tamamen kontrolümüzde olacağı, yapımına devam eden 100 milyon yolcu kapasiteli havalimanı ile birlikte ülkemizin uçuş-geçiş merkezi olması, İstanbul finans merkezinin yapımı ile birlikte paranın ülkemize gelmesi, devam eden ve bir kaç aya kadar bitmesi beklenen 3.Boğaz geçiş köprüsü, boğazlar altına inşa edilen yapım aşamasındaki otoyol geçişi, nükleer santrallerin proje aşamasında olması ülkemizin G8’e doğru gittiğinin kanıtlarıdır.


Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ