Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kanka Ne Ayak?


Haziran 2015 - 175.Sayı
Bu makale 2015-07-06 18:13:21 eklenmiş ve 642 kez görüntülenmiştir.
İlhan BARAN

2009 un içindeki sıfırları atarak ince bir matematik zekâ ile 40 sayısını bulan. Gıda sektörüne yenilikler katan ve ülkemize Püskevit isimli bir lezzeti getiren sayın Bahçeli’nin seçim sonrası kameralar karşısına en son çıkan lider olarak, konuşmasını dinledim.

Muzaffer bir komutan edasıyla sarf ettiği cümlelerinde öyle vurgular yapıyor ki, bir an seçimden 1. parti olmuş hissine kapıldım. Oysa barajı geçemez dedikleri HDP bile kendi partisiyle aynı fazla Milletvekili çıkarmış.

Şimdi ortalık ta her parti koalisyonun kendisi ile değil diğer partiler arasında olmasını tavsiye edici söylemler içerisine girmiş durumda. Bunun bir tane nedeni var o da seçim öncesi vaat ettikleri zamlar paralar indirimleri yapamayacaklarını bilmeleridir. 

Mazot 1.5 ₺ olacak, asgari ücret 1.500₺ olacak. Emekliye 2 maaş ikramiye, Aile sigortası, Hilal karta para yükleme…vs.

Eee şimdi bu vaatleri verenler çok iyi biliyor ki, halk bunun hesabını soracak. Ve kendileri de bunu yapamayacaklarını çok iyi biliyor.

Eskiden beri çok açıkça belliydi ki muhalefet partileri İktidar olmaktan korkuyor. Çünkü hiçbir söylemleri mantık çerçevesi içerisinde değildi. Erken seçim olsa mevcut oy oranlarını da koruyamamaktan korkuyorlar, bu sebeple de kendisini muhalefet diğer partileri koalisyon hükümeti içerisinde bulunması daha cazip görünüyor.

Önceki birkaç yazımda da bahsettiğim bir hususu tekrar söylemek isterim ki siyaset ziyadesiyle ciddiyet ister, akıl ister. Kurnazlık siyaseti eski moda artık.

7 Haziran seçimlerin de çıkan sonuçlara bakıldığı zaman çok net olarak görünüyor ki, halk mevcut iktidarın icraatlarını yeterince beğenmemiş ve muhalefetin söylemlerine bir fırsat verilmesi gerektiğini düşünmüş. Şimdi madem bu tablo ortaya çıkmış o zaman bırakacaksınız Kırmızıçizgiyi, Mor çizgiyi Pembe çizgiyi ve koalisyon kurup o çok iştahla beklediğiniz kabine koltuklarına kurulacaksınız ve sözlerinizi yerine getireceksiniz. 

Bu arada bi hatırlatma yapmak isterim ki bu seçim sonuçlarına rağmen hükümeti kurma görevinden kaçarsanız, bu halk sizi 23 Nisan da bile yarım saatliğine olsun oturtmaz bir daha.

7 Haziran seçim sonuçların dan öyle umuyorum ki herkes kendine bir pay çıkarmıştır. Bu payı çıkaranlar içerisin de sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan da vardır. 

Halk havaalanı, yol, hastane, okul yerine başka şeyler istiyor olmalı ki bu sonuçlar bunu gösteriyor. 

Son olarak kendi kanaatimi söylemek isterim ki Ak partinin özellikle doğu güneydoğu bölgelerinde çok fazla oy kaybetmesinin önde gelen sebeplerinden biri de Halkın temayül yoklamalarına rağmen aday dayatılmasına halkın tepkisi büyük oldu. Vesselam

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ