Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Siyahlar ve Beyazlar


Kasım 2014 - 168. Sayı
Bu makale 2014-11-22 13:38:01 eklenmiş ve 10865 kez görüntülenmiştir.
Mehmet ELİFOĞLU

Beni bilirsiniz,eleştiri yazılarından fırsat bulup takdir sütunlarını kullanamam çoğu zaman. Kendimi yazımı yazdıktan sonra hep sıfırcı hoca gibi görürüm. Ama bu Türk futbolu içinde pozitif şeyler yazmak inanın çok zor. Deve misali, doğrusu nerede ki bulacaksın. Dolayısıyla Beşiktaş'ın eksilerinden başlayalım, yani siyahlardan...


En önemli sıkıntı bence teknik ekip.  Biliç çok düzgün bir karakter, iyi de bir insan. Dinamik ve pozitif birisi. Fakat maalesef Beşiktaş da staj yapıyor. Beşiktaş maça iyi başlıyor, ilk yarı fazla sıkmıyor. İkinci yarı golü bulana kadar baskı artıyor ve inanılmaz iyi futbol oynuyor. Ne hikmetse öne geçtikten sonra, daha da rahatlaması gerekirken, tam tersi stresten iki top yapamıyor.Hücum düşüyor, ataklar olgunlaşamıyor. Takım gereksiz bir skoru koruma telaşına giriyor. Burada madem futbolcuların bir kısmı yetersiz ve büyük çaplı düşünemiyor, iş hocaya düşüyor. Hocanın stresi oyunculardan çok daha fazla !


Biliç'te anlamsız bir korku var ve Beşiktaş derbilerde iyi de oynasa öne de geçse bunu koruyamıyor. Hocadaki korku takımı da etkiliyor.


Arsenal maçında cesaretli olsaydı İngiltere'de, çok farklı bir yerde olurduk. İki senede bir derbi alamamış bir hocaya cesur diyemem. Adam gibi adam ama hoca gibi hoca da değil maalesef...  Kadroda Olcay Şahan var. O Olcay ki maç bittikten sonra bile gol kaçırmaya devam ediyor ! Onun da karakteri düzgün ama bir çok maçta maçı koparacak golleri konuşmak  yerine maça damga vuran kaçanları konuşuyor medya. Defansta Sivok haricinde kim oynasa boşluk oluşuyor. Kademeyi beceremeyen savruk oynayan bir Ersan ve de fiziği çok yetersiz Franco bu takımın defansif çözümü olamadı. Beşiktaş yıllardır Ronaldo, Gökhan Keskin gibi libero bulamadı. Sağ beksiz sezona girdiler. Bir çok gol o kanattan yeniyor. Necip'i prada oynatmak, hataların en büyüğü. Hatada ısrar ederek üç maç gitti o kanattan. Sol bek Motta ise yabancı oyuncu diye alınacak biri değil. Israrla kaybetmek için Olimpiyat stadını seçen yönetimi de  unutmayalım.


Gelelim artılara. Futbolcular Biliç'i seviyor. Takımda arkadaşlık çok iyi. Demba Ba takıma hem hava hem de enerji katıyor. Gökhan Töre onca haksız infaza rağmen Türkiye' nin en iyi kanat adamı. Takımı rakip sahaya taşıyor, ofansın en büyük gücü. Oğuzhan çok teknik ve biraz daha akıllanırsa Türkiye'nin en değerli oyuncularından biri olacak. Veli, Atiba, Olcay çok çalışıyor. Mustafa' da bu sene bir harika. Eğer Biliç hatalarında ısrar etmezse, yönetim de stad tercihinde artık doğruyu bulursa Beşiktaş MHK' ye rağmen ligin en iyi takımı olur. Avrupa' da ülke puanını en çok yükselten değer, hakemler izin verirse ligde de fırtına gibi esmeye devam edecektir. 


Federasyonu, MHK' yi gördükçe Türkiye ligi için bir fikir yürütemesem de Avrupa' da Beşiktaş daha  destanlar yazacak gibi. Bir de sağ bek ve libero alınırsa o zaman takım çok iyi seviyeye gelecektir. Milli takım, ülke futbolu ise ivme ile gerilemeye devam edecek gibi gözüküyor. Belki TFF delegeleri tekrar Demirören'i seçer, Volkan Demirel milli maçı terkettiği için ödül alır, belki de soyunma odası basan başkanlar daha da artar! Bülent  Yıldırım' da ileriki yıllarda MHK başkanı olur mu acaba diye düşünmeden edemiyorum. Milli rezalete girmeyecektim ama onca rezaletten sonra da susmak olmuyor. 


Baki Hüdaya emanet olun ...

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ