Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Galatasaray da Yeni Dönem


Ağustos 2014 - 165.Sayı
Bu makale 2014-08-28 10:55:49 eklenmiş ve 793 kez görüntülenmiştir.
H. Tanju OKTAY

Galatasarayda sezon  başında Mancini’ nin gönderilmesinden sonra yerine yine İtalyan bir teknik adam olan Cesera Prandelli göreve getirildi. Bu şekilde henüz bir sene dolmadan Galatasaray ikinci hoca değişikliğini yaşadı. Fatih Terim’in yerini dolduramayan ve de bu seneki istediği futbolcuları alınamayacağından dolayı Mancini ile yollar ayrılmıştı. Geçen sene Mancini vasat bir yönetim göstermiş Şampiyonlar Ligin’deki ikinci tur ve Türkiye Kupası’nı kazanmasına rağmen kimseyi tatmin edememişti. Manci’nin oyun taktikleri, oyuncu değişiklikleri ve oyuncularla olan diyalogları çok tartışılmıştı.

 

Atalanta’nın genç takımında dikkatleri üzerine çeken Prandelli, sırasıyla Lecce, Verona, Venezia ve Parma’da görev yaptıktan sonra İtalyan futboluna asıl damgasını Fiorentina’nın başındayken vurdu. Serie A’ya göre oldukça ezberleri bozacak bir oyun sistemiyle takımını Şampiyonlar Ligi’ne taşıyan Prandelli, en büyük sahnede Fiorentina’yı çeyrek finale yükseltmişti. Daha sonra İtalya milli takımının başına geçen Prandelli burada dört sene görev yapmasına rağmen kayde değer bir başarı sağlayamadı ve FIFA 2014 den sonra milli takımından ayrıldı.

Prandellinin oyun stili orta sahaya özellikle orta sahanın ortasına önem veren bir özelliğe sahip. Galatasaray’ın elinde Sneijder gibi bir oyuncunun olması onun bu oyun tarzıyla uyuşacak gibi gözüküyor. Bu sene Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde yine  oynayacak olması ve ligde  4. yıldızı takmak istemesi camianın Prandelliden beklentilerini yükseltiyor. Prandellinin bu beklentilere nasıl cevap verecek olması merakla bekleniyor. Futbolcularla iyi iletişimler kuran Prandelliye Galatasarayda başarılar diliyoruz.

 

Yazımın sonunda bir parantezde Sabri’nin kadro dışı bırakılması ile alakalı yazmak istiyorum. Yaklaşık oniki senedir Galatasaray’da oynayan Sabri zaman zaman oynadığı güzel oyunla methiyeler almış zaman zaman da kötü oynuyla eleştirilmişti. Ancak hiçkimse onun Galatasarlılığından ve de oyuncu hırsından şüphe etmedi. Teknik direktörüne ve oyuncularına eleman gözüyle bakan zihniyetin Prandelliyi kullanarak Sabriyi kadro dışı bırakması ve dönmesi için bazı şartlar sunması camiada daha uzun uzun tartışılacak gibi gözüküyor.

Diğer yazıları...
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ