Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Babacan 15 Temmuz darbe girişiminde neredeydi?

Gazeteci Abdülkadir Selvi, bugün kaleme aldığı yazısında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 17-25 Aralık için verdiği "O günkü iktidara karşı minik bir darbe girişimiydi” cevabını değerlendirerek, 15 Temmuz darbe girişimi esnasında nerede olduğunu sordu.
Bu haber 2020-07-09 09:08:29 eklenmiş ve 508 kez görüntülenmiştir.

Gazeteci Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın dün yaptığı 17-25 Aralık açıklamasını değerlendirdi. Selvi, 17-25 Aralık için “O günkü iktidara karşı minik bir darbe girişimiydi” diyen Babacan'ın yakında 15 Temmuz için de 'Kontrollü darbe' diyebileceğini belirterek 15 Temmuz'da nerede olduğunu sordu.

İşte Selvi'nin yazısının ilgili bölümü;

ALİ BABACAN’A 15 TEMMUZ SORUSU

ALİ Babacan, partisinin açılışını yaptıktan sonra Ruşen Çakır’la yaptığı söyleşide darbe literatürüne bir katkı yaptı. 17-25 Aralık için “O günkü iktidara karşı minik bir darbe girişimiydi” diyor. Demokrasi tarihimiz aynı zamanda darbeler tarihi olduğu için bizde birçok darbe çeşidi var. Askeri darbeden FETÖ darbesine, postmodern darbe girişiminden muhtıraya kadar seç beğen al.

Bizde isimleri çeşitli ama darbelerin ortak bir özellikleri vardır. Hepsi de Amerikan patentlidir. Talat Aydemir, Amerika’nın desteğini almadan darbe yapmaya kalkışınca sonu darağacı olmuştu.

17-25 Aralık’ı “minik darbe girişimi” olarak niteleyen Ali Babacan yakında 15 Temmuz için de “kontrollü darbe” derse şaşırtıcı olmaz.

Söz konusu 15 Temmuz olunca, ben asıl Ali Babacan’ın 15 Temmuz’da nerede olduğunu merak ediyorum. Babacan, NTV’de katıldığı bir programda bu yöndeki soruya “Ben o hafta sonu yurtdışındaydım. Saat farkı da vardı, yedi saat” diyor. “Amerika’daydım” diyemiyor. 15 Temmuz gecesi darbenin merkezi olan ABD’de olmasını izah edecek bir gerekçesi vardır elbette ki.

 

 

Yazının devamı için tıklayın: Yeniakit

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ