Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Rusya'dan skandal Ayasofya açıklaması

ABD ve Yunanistan'dan sonra Rusya tarafı da Ayasofya konusunda açıklama yaptı. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'nın Ayasofya için kullandığı tabir tepki çekti..
Bu haber 2020-07-03 08:42:52 eklenmiş ve 999 kez görüntülenmiştir.

Türkiye'nin içişlerine burnunu sokma hadsizliğini gösteren ülkelerden biri de Rusya oldu. Ruslar UNESCO üzerinden Türkiye'ye Ayasofya'nın müze kalması gerektiği yönünde çağrı yaptı. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'nın Ayasofya Camii için kilise ifadesini kullanarak büyük bir skandala imza attı.

AYASOFYA'YA KİLİSE DEDİ

Ayasofya Camisi'nden 'kilise' diye bahsetmesi tepki çeken Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, "Prensip olarak, bu kilisenin evrensel bir miras olarak olağanüstü kültürel ve tarihi öneminden hareket ediyoruz" dedi. Açıklamalarıyla skandala imza atan Zaharova, Ayasofya Cami hakkındaki sözlerini “Bilindiği gibi bu kilise, karmaşık bir tarihe sahip Bizans mimarisinin eşsiz bir örneği. Halihazırda İstanbul’un başlıca anıtlarından biri ve her yıl Rusya dahil dünyanın her yerinden çok sayıda turist tarafından ziyaret ediliyor” şeklinde ifade etti.

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ