Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kara lekeyi temizlemek Erdoğan'a nasip oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve AK Parti'nin başörtüsü yasağına karşı verdiği mücadeleyi anlattı..
Bu haber 2020-06-27 09:06:19 eklenmiş ve 784 kez görüntülenmiştir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, başörtüsü için verilen mücadeleyi anlatırken 11 yıl önce Kütahya Askeri Havalimanı'nda yaşanan bir olayı örnek gösterdi..

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı videolu paylaşımda "Apaçık ayrımcılık uygulamaları ile nice insanımızı, nice yıllarımızı heba ettiler. Bugün, o günler hiç yaşanmamış gibi dalga geçmeye çalışan, nefretlerini kusan insan müsveddelerinin bıraktığı kara lekeyi temizlemek de Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti’ye nasip oldu." ifadelerini kullandı.

Bakan Varank Kütahya'da 11 yıl önce yaşanan olayı şu sözlerle anlattı;

Askeri havalimanına vardığımızda, Başbakanın makam aracı nizamiyeden girer girmez bir anda kapılar kapandı. Sayın Cumhurbaşkanımız içeriye girdi; konvoyun geri kalanını garnizonun kapısında durdurdular. Tabi bir şaşkınlık hali; ne oluyor ne bitiyor diye anlamaya çalışırken… Dediler ki: 'Konvoyda başörtülüler var, biz bu şekilde sizi içeri alamayız.' Ve bu cüreti Başbakanın olduğu bir ortamda gösterebiliyorlar.


CUMHURBAŞKANIMIZ ARACIYLA GERİ GELDİ

Sayın Cumhurbaşkanımız konvoyun gelmediğini görünce biraz ilerde durdu ve ne oluyor diye sordu? Biz de durumu kendisine izah ettik, Tabi bunu duyar duymaz sayın Cumhurbaşkanımız aracıyla nizamiyenin kapısına geri geldi. Orada bekleyen otobüslerden bir tanesine bindi… Orada bulunan herkesi de o otobüse bindirdi. O otobüsle beraber nizamiye kapısından geçti. Çünkü Başbakan'ın içinde olduğu bir aracı da durdurmaya cesaret edemezlerdi.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ