Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

CHP'li Belediye Başkanından sözleşme skandalı

Belediyede torpil skandalıyla çok konuşulan CHP Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse bu kez de medya mensuplarına imzalattığı sözleşme ile gündeme geldi. Anadolu Yayıncılar Derneği Elif Köse'ye sert tepki gösterdi..
Bu haber 2020-04-30 09:22:25 eklenmiş ve 269 kez görüntülenmiştir.

CHP Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse'den skandal uygulama. Köse medya mensuplarına “eleştirmeme” sözleşmesi imzalattı. Safranbolu Belediyesi ile Karabük ve Safranbolu yerel basını arasında imzalanan abonelik sözleşmesinde kısaca 'şahsımı ve belediyeyi eleştirirseniz sözleşme tek tarafli feshedilir' tehdidi yer alıyor.

Sözleşmedeki ifade şu şekilde; “Safranbolu Belediyesine, başkanına, meclis üyelerine ve çalışanlarına karşı, siyasi eleştiri, şahsi eleştiri veya eleştiri sınırlarını aşan yazı, haber paylaşım yapılırsa, bu abonelik sözleşmesinin tek taraflı fesih edilmesi belediye başkanının yetkisindedir.”

 

ANADOLU YAYINCILAR DERNEĞİ'NDEN TEPKİ! TÜRK BASIN TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇECEK

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan bu sözleşmenin Türk basın tarihine kara bir leke olarak geçeceğini belirterek sert tepki gösterdi. Burhan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Safranbolu’nun CHP’li Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük ve Safranbolu basını için “Türk basın tarihine kara bir leke olarak geçecek” sözleşme hazırlattı. Sözleşmede, kendisini eleştirecek  gazete ve internet sitelerinin aboneliklerinin kesileceği yer aldı. Nerede basın özgürlüğü?” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Diğer 3 SAYFA HABERLERİ haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ