Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ey CHP zihniyeti, sizin gücünüz Kanal İstanbul'u engelleyemeyecek

Silivri'de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ey CHP zihniyeti sizin gücünüz kuvvetiniz Kanal İstanbul’u engelleyemeyecek. Kanal İstanbul’la biz stratejik bir adım atıyoruz. Attığımız bu stratejik adımı engellemeye gücünüz yetmeyecek” dedi. Erdoğan, Yalova'da yolsuzluk soruşturması sonrasında yaşanan başkan değişikliğine de değinerek "Yalova'da yolsuzluklar almış başını gidiyordu. Görevden alınmasına karar verildi. Ardından da yapılan seçimde Yalova'da AK Parti'li bir arkadaşımız belediye başkanı oldu" dedi.
Bu haber 2020-03-09 09:13:54 eklenmiş ve 269 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu Kınalı-Odayeri Kesimi açılışının ardından çeşitli ziyaretlerde bulunduğu Silivri'de halka hitap etti. Hem Silivri Belediyesini hem de AK Parti Silivri İlçe Teşkilatını ziyaret etme kararı alarak vatandaşlara selam vermek istediğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle konuştu:

"Lafla olmuyor, imanla oluyor"

"Sizlerle uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece. Ama sizlerle uzun ince gideceğimiz, daha çok gideceğimiz yol var. Malum bu yol sıradan bir yol değil, buradan arabanıza bindiğinizde Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden İzmir'e kadar gidebilirsiniz. Biz 'Yol medeniyettir.' dedik, 'Su medeniyettir' dedik, bunları da adım adım gerçekleştiriyoruz. Hani var ya 'Yol onun, varlık onun gerisi hep angarya. Yüzüstü çok süründün ayağa kalk Sakarya.' Sakarya'da İstanbul'un suyu var ama aynı zamanda da yolumuz var. Kardeşlerim bu anlattıklarım lafla olmuyor, imanla oluyor. İman varsa, itikat varsa gerisi lafügüzaf."

 

 
Silivri'ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ı ziyaret etti. Erdoğan daha sonra, AK Parti Silivri İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Ziyarette Erdoğan'a Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, ilçe belediye başkanları ve milletvekilleri eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretin ardından otobüsün üzerinden halka seslendi.

 

 

Boğaz artık bize yetmiyor. Eğer CHP zihniyeti, zerre kadar çevreye saygınız varsa, bu tankerlerin, bu kuru yük gemilerinin Boğaz'daki kazalarını görmüyor, duymuyor musunuz?

"Çoğu gitti azı kaldı"

 

Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye'de 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapıldığını hatırlatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz buna 22 bin kilometre bölünmüş yol ilave ettik ve şu andaki hale geldi. Bizden öncekiler Bolu Dağı Tüneli'ne 'Burayı doğal gaz deposu yapalım' diyorlardı. 'Burayı patates deposu yapalım' diyorlardı. Biz de 'Hayır, biz burayı tünel yapacağız' dedik ve Bolu Dağı Tüneli'ni biz yaptık. Biz aşılmaz denilen dağları aştık. Hep söylüyorum ya biz Ferhat'ız, millet olarak Şirin'siniz. Çünkü biz bu millete aşığız. Ferhat nasıl Şirin'e aşıksa, nasıl Ferhat dağları delerken, 'Çoğu gitti, azı kaldı.' diyerek deldiyse biz de 'Çoğu gitti azı kaldı' diyerek bu dağları deldik ve dağlar dümdüz yol oldu. Bundan sonra da böyle gidecek."

  • "Şimdi de Kanal İstanbul'u engellemeye çalışıyorlar"
  • Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün İstanbul Boğazı'nda üçüncü bir "altın boynuz" olduğunu ifade eden Erdoğan, CHP'nin bunu engellemeye kalktığını, aynı şekilde Marmaray'ı yaptıklarını ancak CHP'nin onu da engellemek için mahkemeye başvurduğunu söyledi.
  • Bütün engelleme çabalarına rağmen Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü ve Marmaray'ı yaptıklarını aktaran Erdoğan, aynı şekilde Avrasya Tüneli'ni de engellemeye çalıştıklarını ancak buna rağmen Avrasya Tüneli'nin de açılışını gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
  • Erdoğan, "Şimdi de Kanal İstanbul'u engellemeye çalışıyorlar. Ey CHP zihniyeti, sizin gücünüz, kuvvetiniz Kanal İstanbul'u engelleyemeyecek, onu da yapacağız." ifadesini kullandı.

Yenişafak

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 232
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ