Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

UFO Enerji Tüketimini 16 Kat Düşüren Yeni Ürünüyle Sessizliğini Bozacak

Yaptığı Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda geliştirdiği en yeni teknolojilerle jenerik marka haline gelen UFO, alışveriş merkezleri, fabrikalar, hastaneler, cafe ve restoranlar ile marketler gibi büyük işletmelere özel ürettiği yeni ürünü ile işletmelerin enerji tüketimini 16 kat düşürecek. Isıtma, soğutma ve havalandırmayı tek bir üründe birleştiren şirket, 2020 yılında ürünü satışa sunacak. Ev tipi ürünlerinde de yeniliğe giden UFO, enerji tüketimi artmadan ısı performansının 2 katına çıkartıldığı yeni ısıtıcı ürününü sonbaharda tüketicileri ile buluşturacak.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Teknik Elektirk Postası - 230sında yayınlanmıştır.
Bu haber 2020-01-27 17:55:12 eklenmiş ve 523 kez görüntülenmiştir.

Son birkaç yıldır AR- GE çalışmalarına ve uluslararası piyasalara odaklanan, 2020 için Türkiye özelinde hedef büyüten UFO, hem ev tipi hem de işletmelere yönelik ürünlerini yeni yılda satışa sunmaya hazırlanıyor. Isıtıcı ve soğutucu sektöründe hizmet veren bir marka olarak kendilerini “AR-GE şirketi” olarak tanımladıklarını vurgulayan UFO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yeşil, “Son dönemlerde üretim ve ticari faaliyetlerimizde daha çok yurt dışına odaklanmıştık. İç piyasadaki sessizliğimizi, işletmeler için geliştirdiğimiz en yeni ürünümüzle bozacağız. İç piyasa bizim her zaman öncelik verdiğimiz bir pazar. 2020 yılında Türkiye’deki pazar payımızı daha da artırmaya odaklanacağız. Türkiye’de şu anda 360 ayrı noktada bayimiz bulunuyor. Servis ağımız ise 460 civarında. Bayi ağımızı ilk etapta bin 200 noktaya çıkarmayı, eş zamanlı olarak servis ağımızı da genişletmeyi hedefliyoruz.” diye belirtti.


Hedefte işletmeler var

Ar-Ge tabanlı bir şirket olarak; ısıtma, soğutma ve havalandırmayı tek bir üründe birleştirdiklerini ve bu ürünün klimanın dezavantajlarını ortadan kaldıracağını belirten Mustafa Yeşil, “Türkiye’nin çok önemli mühendisleri ile Geliştirdiğimiz en yeni teknolojilerin eseri olan bu ürün sayesinde, kitleleri içinde barındıran AVM’ler, hastaneler, fabrikalar, plazalar, cafe ve restoranları da hedef kitlemiz arasına katacağız. Sadece bireysel tüketicilerimize yönelik ürünlerimizle değil işletmelere yönelik ürünlerimizle büyüyeceğiz. 2020 yılında piyasaya sunacağımız bu yeni ürünümüzle, işletmelere 16 kat daha fazla enerji tasarrufu sunacağız” dedi.


İhracat yaptığı ülke sayısını artıracak

Türkiye’de büyüme hedeflerine ek olarak başta Orta Avrupa olmak üzere yurt dışındaki pazar paylarını da artırmayı hedeflediklerinin altını çizen Mustafa Yeşil, “Şu anda 27 ülkede, partnerlerimiz aracılığıyla satışlarımız sürüyor. Ürünlerimizin yüzde 70’ini dış pazara kazandırıyoruz.  Kurulduğumuz günden bu yana, 23 yılda önemli yollar kat ettik. Dünyaya bir Türk markası kazandırdık. Ülkemizin lojistik avantajından faydalanarak ihracat yaptığımız ülke sayısını arttırmayı planlıyoruz.” dedi.


UFO’dan tüketicilere müjde

AR-Ge çalışmaları ile hep daha iyisini yapmaya odaklandıklarını belirten Mustafa Yeşil, “Geliştirdiğimiz 1kw=2kw verim alma kapasitesi olan yeni ev tipi ısıtıcı ürünümüz ile UFO kalitesini daha da yukarı taşıyacağız. Enerji tüketimi artırmadan, istenen bölgeye iletilen ısının verimini 2 katına çıkmasını sağladık. Yeni UFO, 2020 yılı bahar aylarında bayilerimizde satışta olacak” dedi.


“Her ısıtıcının ışığı sağlıklı değil”

UFO olarak; taklit ürünler nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Yeşil, “Bu durum hem bizim hem de bizim gibi dürüst üreticiler için kanayan bir yara. UFO jenerik bir isim ve taklitleri ile çok sık karşılaşıyoruz. Bu rekabet değil, rekabette ürün geliştirilir. Düşük kalitede üretilen, UFO ismi altında satılan bu sahte ürünlerde kullanılan malzemeler, insan sağlığına zarar veriyor. Tüketiciler unutmasın her ısıtıcının ışığı sağlıklı değildir.” dedi.

ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 237
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ