Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Tunç Soyer yaptığı yüzde 65'lik zammı böyle savundu

60 yaş kartlarına yüzde 65 zam yapılmasına ilişkin soruları yanıtlayan CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in canlı yayında verdiği yanıt izleyenleri şaşkına çevirdi.
Bu haber 2020-01-11 09:24:42 eklenmiş ve 264 kez görüntülenmiştir.

İsmail Saymaz: Emekliler şuan izmir'de eylemde. 60 yaş kartlarına yüzde 65 zam yapmışsınız. Bu zam 2,80'den 3.50 çıkmıştı. Neden böyle bir zam yaptınız?

İsmail Saymaz'ın sorusuna İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer şu yanıtı verdi: Zam yapmadan hayatı sürdürmek mümkün olsaydı... Bunu önce hükümete sormak lazım. Yakıttan elektriğe her şeye çok ciddi zam geldi. Bizim kamu hizmeti üretmek gibi bir mecburiyetimiz var. Bir yandan o zamlara tabi olacaksınız her şeyinizle o zamanlara katlanarak ödemek zorunda kalacaksınız bir yandan da kendi ürettiğiniz hizmete zam yapmacaksınız. Böyle bir lüks yok.

SU BULAMAYAN İZMİR'DE YILBAŞI

İzmir'de, Tahtalı Barajı'ndan, Görece İçme Suyu Arıtma Tesisi'ne su taşıyan 2,2 metre çapındaki ana borunun patlamasının ardından Buca, Karabağlar, Gaziemir ile Konak ve Bornova ilçelerinin bazı kesimlerine 60 saate yakın süredir su verilememişti. Çileden çıkan vatandaş 40 sene öncesi gibi kovalarla su tankerlerinin arkasında uzun kuyruklar oluşturmuştu.

 

nethaber

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ