Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İdlib'den kaçış sürüyor

Rusya, Esed rejimi ve İran destekli milislerin bomba yağdırdığı İdlib’den kaçış sürüyor.Suriye Müdahale Koordinatörlüğü son iki günde 20 bin sivilin daha göç ettiğini açıkladı. Türkiye’nin sınır hattına gelenlerin sayısı böylece 379 bin 523’e ulaştı. Cebel ez-Zeviye’de saldırıların şiddetlenmesi halinde 250 bin sivilin daha evini kaybedeceği öngörülüyor.
Bu haber 2020-01-10 09:07:46 eklenmiş ve 176 kez görüntülenmiştir.

usya, Esed rejimi ve İran destekli terörist grupların, saldırılarına devam etmesiyle İdlib’in Maarratünnuman ve Serakib ilçesi ile civar köylerinde yaşayan ailelerin kaçışları sürüyor. Yerinden edilen sivillere ilişkin veri çalışması yürüten Suriye Müdahale Koordinatörlüğü Müdürü Muhammed Hallaj’ın verdiği bilgilere göre, son iki günde 20 bin sivil daha göç etmek zorunda kaldı.

 

 

780 BİNE ULAŞTI

Geçen yılın kasım ayı başından bu yana rejim ve Rusya’nın saldırılarından Suriye-Türkiye sınır hattı yakınındaki bölgelere kaçanların sayısı, 379 bin 523’e bine ulaştı. Cebel ez-Zeviye bölgesinde de göçler başlarken, saldırıların yeniden şiddetlenmesi halinde 250 bin sivilin daha yerinden edilmesinden endişe ediliyor. İdlib’deki kampların dolması, yeni çadır kurulacak alan ile altyapının bulunmaması ve yardımların azalması nedeniyle binlerce sivil, sığınacak yer bulmakta güçlük çekiyor. Saldırılardan kaçarak evsiz kalan binlerce aile, yardım bekliyor.

 

Yenişafak

ETİKETLER :
Diğer 3 SAYFA HABERLERİ haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 236
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ