Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kabloder’in Yeni Başkanı Faik Kürkçü Oldu

Türk kablo sektörünün önde gelen 19 üreticisini bünyesinde barındıran Kablo Sanayicileri Derneği’nin (Kabloder) yeni başkanı Faik Kürkçü oldu. Kabloder’in 17 Ekim’de gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda eski başkan Erkan Aydoğdu’dan görevi devralan Faik Kürkçü, Türk Prysmian Kablo’nun Taahhüt Grubu Satış Direktörü olarak sektörde deneyimiyle öne çıkıyor.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Ekim 2019 - 227.Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-10-31 09:29:47 eklenmiş ve 513 kez görüntülenmiştir.

Türk kablo sektörüne yön veren Kablo Sanayicileri Derneği - Kabloder’in 2019 yılı Yönetim Kurulu Toplantısı 17 Ekim’de Kabloder’in Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, çalışma hayatına yurtdışında devam edecek eski başkan Erkan Aydoğdu’nun yerine, görevi Faik Kürkçü devraldı. Kabloder’in yeni başkanı Faik Kürkçü, 1995 yılından bu yana Türk Prysmian Kablo ailesinin bir üyesi olup, 2009 yılından bu yana da firmanın Taahhüt Grubu Satış Direktörlüğü görevini sürdürüyor.


Standart dışı kablolarla mücadeleye devam!

Kabloder’in güvenlik ve kalite bilincini artırmaya yönelik çalışmalarının yoğun bir şekilde devam edeceğini söyleyen Kabloder’in yeni başkanı Faik Kürkçü, “Türk kablo sektörüne rehberlik eden Kabloder’de başkanlık görevini devralmaktan büyük onur duydum. Bu görevi bana emanet eden üyeler başta olmak üzere, eski başkanımız sayın Erkan Aydoğdu’ya da bugüne dek gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar için teşekkür ederim. Kendisinden devraldığım bayrağı aynı titizlik ve heyecanla ileri taşımayı diliyorum. Derneğimiz “Önce Kalite ve Güvenlik” diyerek çalışmalarına aralıksız devam edecek. Sektörümüzün tüm paydaşlarının desteği ve birlikteliği ile hep beraber sektörümüzü çok daha iyi noktalara getireceğimize inanıyorum” diye konuştu.


Kurulduğu günden bu yana sektörün gelişmesi, sorunları tespiti ve çözüme ulaştırılması gibi konularla ilgili çalışmalarına devam eden Kabloder, 2019 yılında özellikle standart dışı kablolar konusuna odaklandı. Sektördeki kalite bilincini artırmak hedefiyle “Önce Kalite ve Güvenlik” ilkesiyle hareket eden Kabloder, piyasada denetimlerin artması ve standartlara uygun olmayan üretim ve dağıtımı engellemek amacıyla T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile birlikte de çalışmalar yürütüyor.


ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ