Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kemal Kılıçdaroğlu bunu da dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında kameralar karşısına geçti, kendisini eleştirenlere çok ilginç bir sözle cevap verdi.
Bu haber 2019-10-31 08:51:49 eklenmiş ve 269 kez görüntülenmiştir.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Lideri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti hükümetini sert bir dille eleştirdi.

BANA KIZAN ADAMIN VATAN SEVGİSİ YOKTUR

Süleyman Şah Türbesi'nin taşındığı günleri hatırlatan Kılıçdaroğlu, sorduğu sorular nedeniyle kendisine kızanlar olduğunu söyledi ve "Bana kızan adamın bayrak sevgisi yoktur. Hiç kimse kendisine milliyetçilik unvanını bir yere koyup bu benimdir demesin." ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili şunları söyledi;


"DEAŞ, YouTube kanalından bir video yayınlıyor; Süleyman Şah Türbesi'ni 3 gün içinde boşaltacaksınız, yoksa orayı yerle bir edeceğiz diyor.

Zaman 22 Mart 2014, milliyetçi ülkücü kardeşlerimiz, AKP'ye oy evren kardeşlerim, bayrağımız dalgalanıyor, IŞİD Türkiye'ye üç günlük süre veriyor.

Dönemin Başbakanı Erdoğan açıklama yapıyor. Türbeye karşı bir yanlışlık yapılacak olursa gereği neyse yapılır. Buradaki saldırı Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır diyor. 28 Mart yine Milli Savunma Bakanı, bizim askerimize saldırıyı asla kabul etmeyiz diyor.

1 Ekim 2014, bu arada DEAŞ tarafından türbe kuşatılıyor. Erdoğan, kuşatılması uydurmadır. 3 Ekim 2014'te başbakan söz konusu iddiaların yanlış olduğunu iddia ediyor.

22 Şubat 2015, Türkiye Cumhuriyeti Devleti o dönemin hükümeti kendi topraklarından Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırıyor.

Arkasından da kahramanlık edebiyatı yapıyorlar.

Eğer Türkiye o tarihte verdiği sözlerin arkasında dursaydı DEAŞ bizim topraklarımıza ayak bastığı anda orduyu gönderip derslerini verseydi bugün Orta Doğu'da çok farklı bir şey olacaktı.

Ben bunu söyleyince bana kızıyorlar. Bana kızan adamın bayrak sevgisi yoktur. Hiç kimse kendisine milliyetçilik unvanını bir yere koyup bu benimdir demesin.

Milliyetçili başka bir şeydir. Kendi vatan toprağını bir terör örgütüne teslime diyorsun.

Bu soruyu her ortamda soracağız; kendi toprağını bir terör örgütüne teslim edip kaçanlardan hesap soracağız, bu bizim namus borcumuzdur.

Biz bunu Cumhuriyet'in 96. yılını kutladığımız dönemde yapacağız."

 

 

kaynak:nethaber

ETİKETLER :
Diğer 3 SAYFA HABERLERİ haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ