Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Türk bayrağını görmeye bile tahammül edemediler

Barış Pınarı Harekâtı’nı hazmedemeyen PKK/PYD yandaşları kendilerine kol kanat geren Avrupa ülkelerinde Türkler’e yönelik saldırılara başladı. Norveç Oslo’da bir Türk aile bebekleriyle birlikte araçlarında linç edilmek istendi
Bu haber 2019-10-28 09:20:35 eklenmiş ve 184 kez görüntülenmiştir.

Barış Pınarı Harekatı ile yolun sonuna gelen PKK/PYD terör örgütü ve destekçileri çaresizliklerini Batı ülkelerindeki gurbetçi vatandaşlara saldırarak gösteriyor. Norveç'in başkenti Oslo'da önceki gün harekâta destek için düzenlenen mitingden araçla eve dönüşleri sırasında PKK yandaşlarının linç girişimine uğrayan Kökyer ailesi yaşadıkları dehşeti Türk medyasına anlattı. Olayın şokunu yaşadıkları korkuyu halen üzerinden atamadıklarını söyleyen Tuğba Kökyer "Barış Pınarı Harekâtı'nı desteklemek için Oslo'daki Türk Konsolosluğu önünde mitinge katılmıştık. Bizden bir saat sonra terör örgütü yandaşlarının aynı yerde mitingi vardı. Arabamızı Türk konsolosluğunun ilerisine park etmiştik. Eve doğru giderken terör örgütü yandaşları bizi taciz etti. Kendi miting alanlarına gitmek üzere toplanmışlar. Arabamızdaki Türk bayrağını görmeleriyle bize saldırmaları bir oldu. Türk bayrağını görmeye bile tahammül edemediler. Hunharca, öldürmek amacıyla saldırdılar. Arabanın içinde bebeğimiz vardı. Bunu görmelerine rağmen vurmaya devam ettiler. Eğer camlar kırılsaydı kafamızda balyozlar patlayacaktı, şu an ölmüş olacaktık. Öldürmek için taşlarla sopalarla hazırlıklı gelmişlerdi. O sırada tek düşündüğüm şey oğlumdu. Etrafımızı sarmışlardı, hiç birşey yapamıyoduk. Evladımı hem fiziken hem de psikolojik olarak korumaya çalıştım. Bir cehennemin içindeydik sanki. Evladım için o durumda bile gülümsedim. Norveç polisi bizi korumadı" dedi.


BABA: GÖZALTINA ALINANLARI SALIVERDİKLERİNİ DUYDUK
Baba Kadir Kökyer ise "Arabayı abim sürüyordu. Bir yandan çocuğumu teselli etmeye çalışıyor, bir yandan etrafı kontrol ediyordum.Hedefleri bizi öldürmekti. Çok korktuk. Hiçbir anne babanın yaşamaması gereken bir andı. Olayın halen şokundayız. Gözaltına alınanların salıverildiğini duyduk" diye konuştu.

5 TÜRK GENCİNİ DE YARALADILAR
Norveç polisi Türk aileye saldırıyla ilgili 2 PKK yandaşını gözaltına aldığını duyurdu. Oslo Emniyeti olayı rastgele saldırı gibi göstererek "Yol kenarına park etmiş araçlara vuruldu. Güvenlik önlemleri alarak saldırıyı büyümeden önledik" diye skandal bir açıklama yaptı. Öte yandan saldırı sonrası düzenlenen YPG mitinginde de PKK yandaşları bir kozmetik dükkanında gördükleri Türkler'e de saldırmaya çalıştı. Terör yandaşları Türkler'in girdiği dükkana büyük hasar verdi. Olayda 7 terör yandaşı gözaltına alındı.


NORVEÇ MEDYASINDAN 'TÜRKLER KIŞKIRTTI' YALANI
Norveç'in tabloid gazeteleri Verdens Gang ve Aftenposten alçak saldırıyla ilgili haberlerinde terör yandaşlarını ve saldırganları korkuyarak olayı Türkler'in kışıkırtmasıyla çıkan çatışma olarak lanse etti. İki gazetede linç girişimine uğrayana ailenin bilerek terör sempatizanlarının kullandığı yola girdiği, YPG mitinginde de kozmetik dükkanındaki bir Türk'ün sözlü tacizi üzerine çatışma çıktığı yalanlarını savurdu.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ