Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İran'dan Bağdadi açıklaması: Kendi yaratığınızı öldürdünüz

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Bağdadi'nin öldürüldüğünü açıklamasının ardından İran Enformasyon Bakanı Azari Jahrumi'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Jahrumi, "Çok da abartmayın, kendi yaratığınızı öldürdünüz" ifadelerini kullandı.
Bu haber 2019-10-28 09:13:43 eklenmiş ve 202 kez görüntülenmiştir.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, terör örgütü DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin öldürüldüğünü tüm dünyaya duyurmuştu. Trump'ın söz konusu açıklamasına İran'dan tuhaf bir tepki geldi.

"Kendi yaratığınızı öldürdünüz"

İran Enformasyon Bakanı Azari Jahrumi, Trump'ın tweetini alıntılayarak yaptığı açıklamada,"Çok da abartmayın, kendi yarattığınızı öldürdünüz" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

"Bağdadi'nin ölümü DEAŞ terörünün sonunu getirmeyecek"

 

Öte yandan, İran Hükümet Sözcüsü Rebii, Twitter hesabı üzerinden DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin öldürülmesine ilişkin değerlendirmede bulundu. Bağdadi'nin ölümü ile birlikte baskıcı ve yok edici terörizmin sona erdiğini ancak terör tehdidinin devam ettiğini belirtti. Bin Ladin'in ölümüyle terörün sona ermediğini hatırlatan Ali Rebi, "Örgüt hala büyümeye ve kendisini göstermeye devam etmekte. Aşırıcı düşüncelerle kendisini göstermekte ve bölgesel petro-dolarlarla büyümektedir. Her iki kaynağın da kurutulması gerek. Bağdadi'nin ölümü de DAEŞ terörünün sonunu getirmeyecektir" dedi.

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ