Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Başladığımız işi mutlaka bitireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Türk İş Konseyi Bakü Buluşması'nda Barış Pınarı Harekatı'na yönelik yaptığı konuşmada "Açık söylüyorum başladığımız işi muhakkak bitireceğiz. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez" dedi.
Bu haber 2019-10-15 08:58:02 eklenmiş ve 165 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Bakü Buluşması’nda açıklamalarda bulundu.


 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Amacımız tek bir soydaşımızın dahi dışarıda kalmayacağı bir yapıyı tesis etmektedir. Türk dünyası olarak hem birbirimize hem dünyanın farklı bölgelerine göç veriyoruz. Geleceklerini kendi ülkelerinde değil başka ülkelerde görmeye başladılar.  Sadece işçiler değil doktorlar, akademisyenler var. Ayrıca doğrudan iş kurmak, yatırım yapmak yurt dışına giden girişimcilerin sayısı artıyor.”

 

 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, Dünya Türk İş Konseyi Toplantısı’na katılarak konuşma yaptı. ( Cumhurbaşkanlığı / Murat Çetinmühürdar – Anadolu Ajansı )


 

TÜRK MÜTEŞEBBİSLERE DAVET

Her türlü imkansızlığa rağmen ulaştıklarını konumdan mutlu oluyoruz. Yine DEİK bünyesinde kurulan Türk İş Konseyini kurduk. Ekonomik bakımdan kalkınmış bir Türk toplumunun anavatana daha çok katkıda bulunacağı açıktır. Yurtdışında yaşayan Türkler için bu çatı bir referanstır. Buradan yurtdışında yaşayan tüm müteşebbislerimizi Dünya Türk İş Konseyi’ne üye olmaya çağırıyorum.”

Özbekistan’ın tam üyeliği ile konsey daha da güçlenmiştir. Bu sene 10. yılını kutlayan konseyin Türkmenistan’ın katılımı ile yerine pekiştireceğinin inancındayım. Amacımız tek bir soydaşımızın dahi dışarıda kalmayacağı bir yapıyı tesis etmektir.

İş dünyasının lokomotifi olmadığı her proje eksiktir. Türk dünyası olarak hem birbirimize hem dünyaya göç veriyoruz. Her yıl binlerce insanımız göç ediyor. İkili ticaretimizin önündeki engelleri kaldırırken ortak ulaşım projeleriyle mesafeleri kısaltıyoruz.

 

“BİR MİLLETİN İKİ DİASPORASI OLMAZ”

300 milyonluk Türk dünyası içinde barındırdığı potansiyeli ancak böyle hayata geçirebilir. 15-20 sene öncesine göre büyük bir mesafe aldık. İş dünyasının da bu süreç içerisinde olması gerekmektedir. 6.5 milyon vatandaşımız başta Avrupa olmak üzere dünyanın yüzlerce bölgesinde yaşıyorlar. Değerli dostum Aliyev’in dediği gibi bir milletin iki diasporası olmaz. Kazak, Özbek, Türkmen, Çeçen tüm kardeşlerimize Türk diasporasının doğal üyesi olarak bakıyoruz.

 

“DOST BİLDİKLERİMİZİN AYAK OYUNLARINA MARUZ KALDIK”

Bizler coğrafi konum nedeniyle terör tehdidine daha fazla maruz kalıyoruz. DEAŞ’tan FETÖ’ya PKK’dan El Kaidesi’ne kadar dünyanın en kalleş terör örgütlerinin hedefi olmuş vatandaşlarını kurban vermiş bir ülkeyiz. 40 yıllık terörle mücadelemizde pek çok hadise yaşadık. Dost bildiklerimizin ayak oyunlarına maruz kaldık.

 

“HER TÜRLÜ YAPTIRIMA MARUZ KALDIK”

DEAŞ ile mücadele gerekçesiyle vahşi bir terör örgütünün TIR’lar dolusu silahla donatıldı. Dünyanın gözü önünde yaşandı. Dergilerinin kapakları terörist fotoğraflarıyla süslendi. Ambargodan yaptırıma kadar türlü tehditlere maruz kaldık.”

 

ARAP LİGİ’NE SERT ELEŞTİRİ

Suriye’nin kuzeyinde PKK’nın yan unsurları durumdaki PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerinden temizlemek ve gerçek sahiplerine teslim etmek istiyoruz. El Bab’da yaptık. DEAŞ’tan temizledik. 3 bin 500 DEAŞ’lıyı temizledik.  Cerablus’ta şimdi Türkler mi var, gerçek sahipleri var. Avrupa, Arap Ligi bunları görmüyor mu? Bu Arap Ligi Suriye’yi Arap Ligi’nden çıkaranlar değil mi? Şimdi bu operasyon nedeniyle Suriye’yi yeniden Arap Ligi’ne almayı planlıyor.

 

“ATTIĞIMIZ BU ADIMDAN VAZGEÇMEYİZ”

Türkiye NATO’nun üyesi mi, üyesi. AB’nin hemen hemen tamamı NATO üyesi mi, üyesi. Ne zamandan beri NATO üyelerine karşı terör örgütlerini savunur hale geldiler. Yoksa bu terör örgütlerini NATO’ya üye yaptınız da benim mi haberim olmadı? Bu iki yüzlülük neyle izah edilebilir. PKK’nın yan kolları birlikte hareket ediyorlar. DEAŞ’lıların çıkarıldığı hapishanede terörist başının fotoğrafları var, işte ispat. Onun için biz bu attığımız adımdan vazgeçmeyeceğiz. Ne derseniz deyin.

 

“BAŞLADIĞIMIZ İŞİ MUTLAKA BİTİRECEĞİZ”

 

Türkiye Barış Pınarı Harekatı ile en az Kıbrıs Barış Harekatı kadar hayati öneme sahip bir adım atmıştır. Açık söylüyorum başladığımız işi muhakkak bitireceğiz. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez. Biz de nihai zafere ulaşana dek mücadelemizi sürdüreceğiz.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ