Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

CHP’li belediyenin ihale skandalı meclise taşındı

CHP'li Maltepe Belediyesi'nde yandaş ihale oyunu meclis gündemine gelip, soru önergesiyle Belediye Başkanı Ali Kılıç'a soruldu.
Bu haber 2019-10-08 09:15:42 eklenmiş ve 116 kez görüntülenmiştir.

Dün toplanan ilçe belediyesi meclisinde gazetemizde çıkan haberi ve iddiaları soru önergesi ile meclise taşıyan AK Parti Maltepe Belediyesi Grup Sözcüsü ve İBB Meclis üyesi Mehmet Can Erdunar, "1906 gün sürecek bir hizmet alım ihalesi açılmış. Daha sonra bu ihaleyi iki gün kala iptal edip, pazarlık usülü yapmışlar. Bu ihaleye 56 araçla aylık 1 milyon 450 bin TL'ye teklif veren firmayı çağırmayıp, 29 araçla KDV hariç aylık 2 milyon 33 bin TL veren şirkete ihale verilmiş.

Daha önce çalışan Çevlog A.Ş.'yi ihaleye çağırmayıp, kapalı kapılar arkasında 06 Antika adlı şirkete verilmesini doğru bulmuyoruz. Araç başı aylık 24 bin TL yerine 70 bin TL'ye peşkeş çekilmiş. Adrese teslim ihalenin peşini asla bırakmayacağız. Önergemizi verdik. Önümüzdeki günlerde bu ihaleyle ilgili suç duyurusunu da yapacağız. Belediyenin 600 milyon TL civarında borcunun olduğunu tespit etmiş arkadaşlarımız. Böylesine sıkıntılı bir durumda Maltepe halkının parasının yandaşa peşkeş çekilmesine müsade etmeyeceğiz" diye konuştu.

 

ADRESE TESLİM İHALENİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ

 

Söz konusu çöp ihalesi ile araç kiralama ihalelerinde usülsüzlükler ve fahiş fiyatların bedelini Maltepe halkının ödememesi gerektiğini belirten AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, "Bir tarafta 29 araçla çalışıp, daha yüksek veren şirket var. Bir tarafta 56 araçla çalışıp daha düşük veren şirket var. Aklın yolu bir. Kimseyi aptal yerine koymaya gerek yok. Belediye borç batağında. Bunlar yakınlarını zengin etme derdinde. Maltepe Belediyesi şu an sadece maaşları ödeyebiliyor. Düşük teklif veren şirketin yıllardır içeride faizleriyle birlikte biriken 38 milyon liralık alacağının olduğunu tespit ettik. Yapılan usülsüzlükleri izah etmek mümkün değil. Üç aylık geçici ihaleyi kazanan şirketin çöp toplama araçları neden geçici plakalı. Geçici plakalı aracın ruhsatlarının olup olmadığını bilmiyoruz. İhale şartnamesi ve sözleşmesinde araçların belediyeye teslim edilmesi sırasında hangi evraklarla araçlar teslim alındı. Halkın parasının savrulmasına izin vermeyeceğiz. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

 

sabah

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ