Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Savaş çıkarsa Yunan tarafındayız

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Ege’de Kardak krizinin tekrarlanması durumunda Yunanistan’ı destekleyeceklerini açık bir şekilde dile getirdi.
Bu haber 2019-10-07 09:28:18 eklenmiş ve 154 kez görüntülenmiştir.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Ege’de Kardak krizinin tekrarlanması durumunda Yunanistan’ı destekleyeceklerini açık bir şekilde dile getirdi. “Gerekeni yapacağımıza kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini “yasadışı” olarak niteledi.

Türkiye ABD ilişkilerinde hâlihazırdaki oluşan derin çatlakları daha da genişletecek gelişmeler yaşandı. Suriye’de YPG/PKK güçlerine maddi ve manevi tam desteği veren, ABD’deki FETÖ lideri Fethullah Gülen’in iadesi için hiçbir adım atmayan Washington, şimdi de Türk-Yunan anlaşmazlığı konusunda tavrını Yunan tarafından yana açıkça koydu. Ülkenin Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, dün sona eren 2 günlük Yunanistan ziyaretinde çarpıcı açıklamalar yaptı.

“ATİNA’YI KORURUZ”

“Kardak kayalıkları sorunu benzeri bir gelişme yaşanırsa, Türkiye Yunan topraklarına adım atarsa (Kardak’ı Yunan toprağı varsayıyorlar) ABD’nin tavrı ne olacak” şeklindeki soruya Pompeo, “Kimsenin şüphesi olmasın ki egemen bir devletin egemenlik haklarını ve uluslararası hukuku korumak için elimizden geleni yapacağız” diyerek tavrını net bir şekilde Atina’dan yana koydu.


dirilispostasi

ETİKETLER :
Diğer DİĞER haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ